Giresun Nerede
Giresun Nerede

Giresun Nerede? ve Giresun Hangi Bölgede? Giresun ilimiz, Karadeniz Bölgesinin Doğu tarafında yer almakta olup, tüm mevsim yağışlı olması ve Kuzey Anadolu Dağları tarafından çevrilmesiyle bilinmektedir.

Giresun Hangi Bölgede?

Giresun kenti, Karadeniz bölgesinin şirin, sakin ve önemli şehirlerinden birisidir. Tarihi geçmişi çok uzun yıllara dayanan kentte göller, akarsular ve yaylalar bolca bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Giresun Gezilecek Yerler
  2. Giresun’da Gezilecek 10 Yer
  3. Giresun Gece Hayatı
  4. Giresun Nerede?
  5. Giresun Hangi Bölgede, Nüfusu
  6. Giresun Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
  7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Bundan dolayı oksijen açısından kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız. Özellikle yaz aylarında tercih edilen kentin şehir merkezinde ise her türlü bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Giresun Komşu İlleri

Giresun’a komşu olan illeri şöyle sıralayabiliriz; Ordu, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Trabzon. Neredeyse hepsine eşit mesafede olan Giresun kenti, önemli konumu ve var olan hava yollarına yakınlığı nedeniyle ulaşım sıkıntısının yaşanmadığı bir kent olarak öne çıkmaktadır.

Ayrıca şehir merkezinde yer alan terminalden, Türkiye’nin istediğini kentine araç bulabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekerse Giresun gezilecek yerler isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here