Gümüşler Manastırı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Niğde Kent sınırları içerisinde bulunan Gümüşler Manastırı, 11.-12. yüzyıllarda Bizans döneminde inşa edildiği düşünülmektedir.

Niğde ilimizin sembollü haline gelen Gümüşler Manastırı, Yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi uğramaktadır.Büyük bir kaya içinde oyulmuş bu manastır, Kapadokya bölgemizde korunarak günümüze gelmeyi başarmıştır. Bölge’nin en büyük manastırı olarak bilinir. Burada asıl dikkat çeken, kilise üzerindeki resimler, gülen Meryem Ana ve İsa freskidir. 1973 yıllında koruma altına alınmıştır. Buraya yolunuz düşerse bu tarihi ve doğal güzelliği mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Gümüşler Manastırı Nerede?

Gümüşler Manastırı, Niğde kent merkezine bağlı Gümüşler kasabasında bulunur. Niğde il merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta bulunur.

Gümüşler Manastırı Nasıl Gidilir?

Gümüşler Manastırı’na ulaşmak için Niğde kent merkezinden yola çıkıp Çevre yolunda tabelaları takip ederek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gümüşler Manastırı Ziyaret Saatleri

Gümüşler Manastırı her gün açık olup ziyaret saatleri için iki farklı program uygulanmaktadır. Nisan-Ekim arası 08:00-19:00, Kasım-Mart  arasında ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Gümüşler Manastırı Giriş Ücreti 

Gümüşler Manastırı Giriş Ücreti 5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here