Gürlevik Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Erzincan il sınırında bulunan Gürlevik Şelalesi, gezip görmeniz gereken harika bir yerdir. 1990 yıllında doğal sit alanı ilan edilmiştir.

Çağlayan Şelalesi

Bu şelale suyu  üç kademe halinde, 30–40 m yükseklikten adeta dans eder gibi yere düşmektedir. Suyun kaynağı birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Kalecik Köyü sınırlarından dokuz kaynaktan gelmektedir. Şelale çevresinde mesire alanları bulunmaktadır. Yaz ayların gelmesiyle birlikte buraya birçok kişi akın eder. Kış aylarında ise bu şelale suyu donmaktadır. Donan şelale suyun oluşturmuş olduğu manzara kesinlikle görülmeye değerdir. Ayrıca burada restoran da bulunur. Her mevsimde farklı bir renk katan bu Şelale görülmeye değerdir.

Gürlevik Şelalesi Nerede?

Gürlevik Şelalesi, Erzincan’ın merkezine bağlı Çağlayan Beldesinde bulunur. Burada aynı ismi taşıyan köy sınırında yer alır.

Gürlevik Şelalesi Nasıl Gidilir?

Gürlevik Şelalesi veya diğer adıyla Çağlayan Şelalesi’ne ulaşmak için şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabileceğiniz gibi Erzincan kent merkezinde  bulunan 13 Şubat minibüs duraklarından kalkan Erzincan – Çağlayan Beldesi minibüsleriyle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gürlevik Şelalesi Giriş Ücreti

Gürlevik Şelalesi veya diğer adıyla Çağlayan Şelalesi’ne Giriş Ücretsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz