Hamamözü

Hamamözü Amasya iline bağlı bir ilçedir. Hamamözü ilçesi Amasya il merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır.

Hamamözü İlçesi

Hamamözü ilçesi içinde bulunan kaplıcalar ile dikkat çekmektedir. Hamamözü ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Kahramanlar İçmeleri

Hamamözü ilçe merkezine 1 km uzaklıkta yer almaktadır. Kahramanlar İçmeleri; bağırsak parazitleri hastalığına iyi gelmektedir.

Gimpaş Termal Tesisleri

Hamamözü ilçesinde yer almaktadır. Gimpaş Termal Tesisinin suları 43 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları; romatizmalı hastalıklara, çocuk felci, bel fıtığı, tansiyon, sinir sistemi hastalıkları, cilt hastalıkları, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir. 64 odalı bir tesis bulunmaktadır. Tesis içinde kür havuzları ve Türk Hamamları bulunmaktadır.

Arkut Bey Kaplıcası

Hamamözü ilçe merkezinde yer almaktadır. Tarihi uzun bir geçmişe dayanan kaplıca adını 1095 yılında bölgede hakimiyet süren Arkut Bey’den almıştır. Arkut Bey Kaplıcasının şifalı suları; romatizmalı hastalıklar, travmatik rahatsızlıklar, cilt ve deri hastalıklarına, sinir sitemi rahatsızlıklarına, çocuk felci, siyatik, kırık-çıkık gibi kemik rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir. Hamamözü Belediyesi tarafından işletilen kaplıcanın bulunduğu bölgede konaklama tesisi, kapalı havuz, Türk Hamamı, sauna, jakuzi ve kür havuzu bulunmaktadır. Sağlıklı bir tatil için Arkut Bey Kaplıcasını tercih edebilirsiniz.

Hamamözü Hangi Şehirde
Hamamözü Nasıl Gidilir
Hamamözü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz