Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama İmkanları ve Kayak Malzemeleri Kiralama Fiyatları

Doğu Anadolu Bölgesinde Elazığ ili, Sivrice ilçe sınırında bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi, 1999 yıllından beri kışın insanın içini ısıtacak harika bir kayak merkezidir.

Hazarbaba Kayak Merkezi

Sivrice İlçesinin güneyinde bulunan bu dağ 2347 metre yüksekliğinde olup bütün şehri adeta selamlamaktadır. Bu dağ üzerinde yapılan kış sporları ve kayak merkezi önemli bir yere sahiptir. Bu kayak merkezi  kayak sporuna elverişli pisti, telesiyeji ve kafeterya imkanları ile hizmet vermektedir. Buraya kış mevsiminde birçok insan akın etmektedir. Kışın içinizi ısıtacak bu kayak merkezi ile güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede?

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ’ın Sivrice ilçesine bağlı Gölbaşı Mahallesinde bulunur. Elazığ kent merkezine 36 km, Sivrice ilçe merkezine ise 6 km uzaklıktadır.

Hazarbaba Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Elazığ kent merkezine 36 km, Sivrice ilçe merkezine 6 km, Elazığ havaalanına 22 km, havaalanına 22, demir yolu hattına da 5 km Elazığ Demir yolu hattına ise 5 km uzaklıktadır. Bütün yıl yollar açık olmaktadır. Yollar gayet düzgün ve rahat olup buraya çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivrice ilçe merkezinden buraya giden araçlar bulunur. Yine havaalanından buraya servisler bulunmaktadır. Şahsi aracınızla da çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hazarbaba Kayak Merkezi Ne Zaman Gidilir?

Hazarbaba Kayak Merkezi kış mevsiminde yer yer 3 metre kar kalınlığı gözükmektedir. Buraya Aralık-Mart ayları arasında ziyaret edebilirsiniz. Özellikle sömestr tatilinde burayı tercih edebilirsiniz.

 Hazarbaba Kayak Merkezi Ücretleri

Buraya geldiğiniz bazı malzemere sahip olmanız gerekir. Eğer bunlar elinizde yoksa üzülmeyin. Çünkü burada bütün malzemeler kiralık olarak verilmektedir. İşte o malzemeler ve kira ücretleri

  • Kayak takımı kiralamanın günlüğü 40 TL
  • Çocuk kızağı kiralamanın fiyatı 15 TL
  • Jet Snow (Kar Motor) kiralamanın 10 dakikası 30 TL
  • Telesiyej kullanımının günlük fiyatı ise 40 TL.
Hazarbaba Kayak Merkezi Konaklama İmkanları

Hazarbaba Kayak Merkezi çevresinde konaklamak için birçok seçenek bulunur. Burada 2 tane otel bulunur. Bunlar:

Mavigöl Oteli: 100 yatak kapasiteli 36 odalı bu otel Hazar gölü manzaralı harika bir oteldir. Buraya gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın.

Yine günübirlik olarak ulaşım yapıp gidip gelebileceğiniz Turpol Oteli bulunur. Bu otel de 150 yatak kapasiteli olup rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Telefon: 0424 425 11 00

Daha fazla bilgi için Hazarbaba Kayak Merkezi WEB Sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için TIKLAYINIZ.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here