Şarköy Nerede, Nasıl Gidilir & Gezi Rehberi

Hoşköy, Tekirdağ ili, Şarköy ilçesine bağlı tarihi ve turistik bir mahalledir. İlçe merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunur.

Hoşköy Gezi Rehberi

Şarköy hemen girişinde Fransız yapımı Hora Feneri bulunur.Denizcilerin dostu Hora Feneri 1861 yılında Osmanlı Padişahı Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. Hora Feneri Hoşköy’e tarihi bir hava katmaktadır. Muhteşem bir güzelliğe sahip Hoşköy çiçekli bahçeleri, berrak denizi ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda turistin uğrak yeri olmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Hoşköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Hoşköy, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı bir mahalledir. İlçe merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunur. Buraya şahsi aracınızla Tekirdağ-Malkara yolunun 48. kilometresinde Şarköy yoluna girin. Burada 38 km yola devam ettikten sonra Şarköy’e ulaşırsınız. Burada tabelalar yardımıyla 16 km daha devam ederseniz Hoşköy mahallesine ulaşırsınız.  Ya da otobüs firmalarıyla Şarköy’e gelin burada servislerle Hoşköy Mahallesine geçin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here