Sinop  İnaltı Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Sinop ili, Ayancık ilçe sınırında bulunan İnaltı Mağarası, 1700 metre yükseklikte ve 700 metre uzunluğuna sahip bir mağaradır.

Ayancık İnaltı Mağarası

700 metre uzunluğunda bulunan mağaranın yaklaşık 300 metresi turizme kapalıdır. Çünkü hepsi su ve çamurdur. Mağara içinde oluşan sarkıt ve dikitler görülmeye değerdir. Her yıl buraya çok sayıda ziyaretçi gelir. Mağaranın ışıklandırması, yürüyüş merdivenleri ve giriş kapısı yapılmıştır. Oldukça doğal bir güzelliğe sahip olan İnaltı Mağarasını mutlaka ziyaret edin.

İnaltı Mağarası Nerede?

İnaltı Mağarası, Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı İnaltı Köyü yakınlarında bulunur. Ayancık ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunur.

İnaltı Mağarası Nasıl Gidilir?

Ayancık ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunan İnaltı Köyünde bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Sinop merkezden Ayancık ilçesine gelinir. Burada köy dolmuşlarıyla İnaltı Köyüne ulaşılır. Köyde yaklaşık 300-400 metre yürüdükten sonra buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

İnaltı Mağarası Ziyaret Saatleri

İnaltı Mağarası, haftanın her günü ziyarete açıktır. Buraya yaz sezonunda 09:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İnaltı Mağarası Giriş Ücreti

İnaltı Mağarası Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here