İngiltere 3 Günlük Gezi Planı

İngiltere’deki en popüler günlük gezilere genel bir bakış atalım. Böylece ülkeye geldiğinizde vakit kaybetmeden önemli yerleri gezme fırsatı yakalamış olursunuz.

Göz at ;

  1. Londra Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Londra Gezilecek Yerler
  3. Londra Nerede, Nasıl Gidilir?
  4. Londra Gece Hayatı
  5. Londra Otelleri ve Londra Otel Fiyatları
  6. Bonus Hikaye : Londra’da Tatlı Bir İltifat Aldım
  7. İngiltere’de Gezilecek 10 Yer
  8. İngiltere Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  9. İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

3. Gün

Leeds Kalesi, ikonik Cliffs of Dover ve Canterbury şehri gibi durakları içeren bir günlük gezi ile Güney İngiltere’nin en güzel yerlerini keşfedebilirsiniz. İngiltere’nin en önemli tarihi destinasyonlarından bazılarına erişebileceksiniz.

3. Gün, Londra’da başlıyor, buradan Leeds Kalesine doğru gidiyoruz. Yolculuk bazı şaşırtıcı noktalardan geçiyor. 18. yüzyıldan kalma Royal Observatory ve dünyanın her yerinden boylamı ayıran çizgi olan Prime Meridian’ın Greenwich manzaralarını görmek için pencereden dışarı bakmalısınız. Kent’e yaklaşırken, Leeds Kalesi uzaktan görünecek. 12. yüzyıldan kalma kale turuna çıkacaksınız, bu yüzden yapıyı çevreleyen hendek, özel odalardaki şaşırtıcı tekstiller ve mobilyalar ile güzelce bakımlı bahçeleri görmek için zaman ayırmalısınız.

Şimdi, 1000 yılı aşkın bir süredir din merkezi olan Canterbury’ye gidelim. Gezinin en önemli noktası, altıncı yüzyılda ilk kurulan Canterbury Katedrali’ni görme olacaktır. Katedrali gezerken bir rehber eşliğinde gezerseniz hayli keyifli olacaktır.

Sırada, sahil boyunca kısa sürüş ve Dover Kayalıkları var. Dover ve Fransa Boğazı’na bakan bu uçurum hem tarihi hem de güzelliği temsil eder. Britanya Muharebesi Anıtı’nı ziyaret edin, Dover’un Beyaz Kıyılarından resim çekin ve Dover Kalesi’ne gidin.

2.Gün: Londra’dan Oxford’a, Cotswolds ve Warwick

Londra şehrinin biraz ötesini gezmek için iyi bir gün olabilir. Oxford Üniversitesi’ne, Shakespeare’in Stratford-upon-Avon’daki evine ve çarpıcı Warwick Kalesine günübirlik gezi, inanılmaz bir tarihe sadece bir kaç kilometre ile varabilirsiniz.

Radcliffe Camera

Tarihi tur Londra’dan Oxford’a Keşif Kulesi olarak da bilinen doğal bir araba ile başlar. Şehir, sayısız tarihi mekanlara ev sahipliği yapıyor olsa da, Oxford Üniversitesi kampüsü olarak çalışmaktadır. Harry Potter filminin çekimlerinin burada yapıldığını belirtmek istiyoruz.

Stratford-upon-Avon

Sonunda Stratford-upon-Avon’a varan Cotswolds’un çarpıcı manzarasını gezerek maceraya devam edelim. Yüzyıllardan kalma sedir çatı evleri arasında yürüyün ve William Shakespeare’in kendisinin nerede Tudor tarzı bir evde yaşadığını görün. Bağımsız keşfetmek için burada vakit geçirebilir. Nefes kesici evlerin arasından fotoğraf çektikten sonra geleneksel yemekleri tadabilirsiniz.

Warwick Kalesi

Son olarak Warwick Kalesinde duralım. Avon Nehri kıyısında bulunan kale aslında ahşaptan yapılmıştı, ancak 12. yüzyılda yeniden inşa edildi. Ortaçağ mimarisini yakından görmek ve yüzyıllar öncesinden yaşananlar için neye benzediğini görmek şaşırtıcı bir fırsattır.

1. Gün Gezisi, Londra’dan Stonehenge, Windsor Kalesi ve Bath

İngiltere’deki en tarihi yerlerdir ve 1 günde gezmek çok zor olsa da bunu denemek iyi bir deneyim gibi görünmektedir.

Windsor Kalesi’nde Alacakaranlık

Günlük gezimiz, yolcuların Windsor Kalesi’ne bir saatlik araba kullanması için özel bir rehberle gidecekleri Londra’da başlıyor. Bu inanılmaz kale, İngiliz riyallerinin bin yılı aşkın bir süredir evi olarak hizmet etmektedir. Windsor Kalesi’ndeki dikkat çekici noktalar, görkemli St. George Şapeli ve zengin Devlet Daireleri’dir.

Stonehenge, İngiltere

Türkiye’de sosyal bilgiler kitaplarında İngiltere’den bahsedilirken ilk resmi gösterilen taş yığınlarıdır. Uzun bir tarihe sahip olan Stonehenge taşlarını mutlaka görmelisiniz.

Roma Hamamı, İngiltere

Günlük gezimizin son durağı Bath. Adından da anlaşılacağı gibi, Bath ünlü bir spa noktası ve hem Roma hem de Gürcü kökenleri olan bir yerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here