Hendek

Hendek Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Hendek ilçesi Sakarya il merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır.

Hendek Gezilecek Yerler

Zengin ormanlık alanlara sahip Hendek ilçesinin girişinde her iki yanında yer alan ağaçlar ve ilçenin ortasında geçen Uludere Çayı ilçeye doğal bir güzellik vermektedir.

Hendek ilçesinde yer alan Sakarya Üniversitesine bağlı Eğitim Fakültesi ilçenin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesini sağlamıştır. Hendek ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

 1. Hendek Gezilecek Yerler
 2. Hendek Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Hendek Çiğdem Yaylası
 4. Parkshop Avm /Outlet
 5. Hendek Bayraktepe
 6. Sakarya Gezilecek Yerler
 7. Sakarya’da Gezilecek 10 Yer
 8. Sakarya Gece Hayatı
 9. Sakarya Otelleri ve Sakarya Otel Fiyatları
 10. Sakarya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 11. Acarlar Longozu
 12. Poyrazlar Gölü
 13. Karasu Sahili
 14. Sakarya Gölkent
 15. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 16. Sakarya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 17. Sapanca Gölü
 18. Sapanca Nerede, Nasıl Gidilir
 19. Soğucak Şelalesi
 20. Sapanca Gece Hayatı
 21. Sapanca Otelleri ve Sapanca Otel Fiyatları

Çiğdem Yaylası: Hendek ilçe sınırlarında yer almaktadır. Ülkemizin en güzel on yaylası içinde yer alan Çiğdem Yaylası çimle kaplı alanları ve temiz, bol oksijenli havası ile ön plana çıkmaktadır.

Muhteşem bir manzaraya sahip bu alanda kamp yapılabilir. Çiğdem Yaylasında her yıl temmuz ayının ikinci haftasında yayla şenlikleri yapılmaktadır. Bu tarihlerde yaylada yapılan şenliklere katılıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Dikmen Yaylası: Hendek ilçe merkezine 23 km uzaklıkta yer alan Dikmen Köyüne 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Keremali Dağı eteğinde yer alan Dikmen Yaylası muhteşem bir doğaya sahiptir. Dikmen Yaylasının zirvesinde bir şehitlik yer almaktadır. Dikmen Yaylasında çadır kurup, konaklayabilirsiniz.

Çamlıca Beldesi: Hendek ilçe merkezine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Çamlıca Beldesinde çok sayıda su kaynakları yer almaktadır. Bu su kaynaklarının suları şişelenerek ülkemizde satışa sunulmaktadır. Çamlıca Beldesinde yer alan alabalık tesislerinde alabalık yiyebilirsiniz. Ayrıca her yıl Çamlıca Beldesinde temmuz ayında şenlikler düzenlenmektedir.

Bayraktepe:  Hendek ilçe merkezinde bulunmaktadır.  Bayrak Tepesinde 16 Türk Devletini temsil eden bayraklar yer almaktadır. Bayrakların altında yer alan kitabelerde devletlerin simgeleri bulunmaktadır.

Hendek Hangi Şehirde
Hendek Haritası
Hendek Merkez
Hendek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz