Isparta Müzesi, Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Isparta kent sınırları içerisinde bulunan Isparta Müzesi gezilip görülmeye değer tarihi bir yerdir. Burada tarihe yolculuk yaparak Isparta ilimizi daha yakında tanımış olacağız.

Isparta Müzesi

Müze binası 1985 yılında yapılmıştır. Müze 2003 yılında hizmete açılmıştır. Müzede arkeoloji ve etnografik eserler bulunmaktadır. Müzenin arkeoloji salonunda; Isparta ilçeleri ve çevresinde bulunan ören yerlerinde elde edilen arkeolojik eserler sergilenmektedir. Etnografya Salonunda; Isparta tarihini ve kültürünü yansıtan aydınlatma araçları, giysiler, işlemeler, takılar, teşbihler, kaplar, silahlar, mutfak eşyaları gibi objeler sergilenmektedir. Halı Salonunda; Isparta ve çevresine ait geleneksel, el dokumaları, halılar ve kilimler sergilenmektedir. Müzenin ön ve arka bahçelerinde ise; lahitler, mezar stelleri, mezar taşları ve kitabeler sergilenmektedir.

Isparta Müzesi Nerede?

Isparta Müzesi, Isparta’nın merkezine bağlı İstiklal Mahallesi, Millet Caddesinde bulunur.

Tel:(0246) 218 34 37
Fax: (0246) 223 94 03

Isparta Müzesi Nasıl Gidilir? 

Isparta kent merkezinde bulunur. Buraya yaya olarak ulaşmak mümkündür. Ya da şehrin her noktasında toplu taşıma araçları kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Isparta Müzesi Ziyaret Saatleri

Isparta Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:00-1700 saatleri arasında ziyarete açıktır. Fakat son 1,5 yıldır tadilata olduğundan dolayı kapalıdır. Yakın tarihte ziyaretçilerine tekrar kavuşacaktır.

Isparta Müzesi Giriş Ücreti

Isparta Müzesi giriş ücreti yoktur. Burayı ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz