İstanbul Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesinde bulunan İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında ziyaretçileri ile buluşuyor. İstanbul ilimizin kalbi olan olan Beyoğlu ilçesi bu müze ile birlikte kalp ritmi daha hızlı atmaya başladı.

Balmumu Heykel Müzesi

Bu müze Dünya’nın en büyük Balmumu Heykel Müzesidir. Dünyada ilk örneği İngiltere’nin Başkenti Londra’da hizmete giren ”Madame Tussauds” 21. Merkezini de İstanbul ilimizde açıldı. 2016 tarihinde açılan bu müze birçok ziyaretçi akınına uğramaktadır.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasının ilk iki katında 2 bin metrekarelik bir alanda hizmete açılan bu müze ülkemizdeki sanat, spor ve siyaset alanında birçok ünlü kişi bulunmaktadır. bu ünlü kişiler sadece ülkemizde değil dünyaca ünlü kişiler bulunmaktır. Bu kişiler sadece günümüz ünlüleri değil geçmişte tarihi ismini yazdıran ünlüler olmuştur. burada 60’a yakın ünlü kişilerin heykeli bulunmaktadır.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi Nerede

Bu isimler arasında Mevlana, Mimar Sinan, Mustafa Kemal Atatürk, Yaşar Kemal, Zeki Müren, Barış Manço, Mazhar Fuat Özkan ve Hidayet Türkoğlu da var.

Ulaşım: Takim’ulaşmak için İstanbul ilimizin her yerinde buraya ulaşan otobüsler bulunur. buraya rahatlıkla ulaşım yapabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri ve Günleri: Haftanın yedi günü hizmet veren bu müze saat 10:00-19:00 arası açıktır.

Tam Bilet: 48tl

İndirimli bilet: 30 tl

Not: 0-4 yaş arası çocukların ziyareti ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here