İstanbul Seçimleri Rezervasyonları Etkiledi
İstanbul Seçimleri Rezervasyonları Etkiledi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan kararla yenilenecek olan İstanbul seçimleri, İstanbul’da yaşayan vatandaşların tatil tarihlerini önemli oranda değiştirdi ve rezervasyon tarihlerinin büyük oranda değiştirdi.

Planlar Rafa Kalktı

Uzun süre önceden hem Türkiye içinde hem de yurt dışında rezervasyon yaptıran İstanbullular, yenilenen seçim nedeniyle rezervasyonlarını iptal edip, yenilecek seçim takvimine göre yeniden rezervasyon tarihi belirlediler. Böylece ‘Seçmen tatile mi, sandık başına mı gidecek’ soruları ise büyük oranda yanıt bulmuş oldu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık beyefendi ise yaptığı açıklamada İstanbullulara seyahat rezervasyonları konusunda her türlü desteği sunduklarını belirterek, vatandaşların oy kullanması için ellerinden gelen desteği verdiklerini belirtti. Özellikle mağduriyet yaşanmaması için büyük çaba sarf ettiklerini açıkladı.

Özellikle rezervasyonların yoğun olarak yapıldığı Akdeniz bölgesinde ise durum yine istenildiği şekilde gerçekleşmektedir. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise “Şu anda değişiklikler başladı. Son derece saygı duyulması gereken bir konu. İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımıza tatil süreçlerini iptal etme ya da erteleme, uçak biletlerini değiştirme gibi ihtiyaçları sektörler tarafından karşılanıyor” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here