Teleferik in Istanbul

İstanbul’un sorunu nedir deyince eminim hepimizin ilk cevaplayacağı şey şöyle olur. Ya çok güzel bir şehir. Ama çok kalabalık ve trafiği çekilmiyor. Son yıllarda trafiği rahatlatmak amacıyla birçok köprü hızlı tren vb. şeyler yapıldı. ama yine trafik kalabalık nasıl kalabalık olmasın ki İstanbul nüfus olarak  birçok ülkeden daha kalabalıktır. İşte İstanbul trafiğinde gına geldiyse size kısa önerim var. teleferik ile yolculuk yapmaya ne dersiniz.

İstanbul Teleferik

Önce kısaca teleferik ne olduğunu anlatayım. teleferik, birbirinden uzak iyi yer arasına gerilmiş çelik halatlara asılı olarak gidip gelen araca verilen bir isimdir.

Pierre Loti Tepesi Teleferik

İstanbul’da bulunan bu teleferik Taksim Taşkışla ve Maçka arasında gidip geliyor. 1993 yılından beri hizmet vermektedir. 2 kabin bir yöne, 2 kabin diğer yöne gidiyor her kabine aynı anda 6 kişi binebiliyor. Yolculuk yaklaşık 3,5 dakika sürüyor. Gittiği mesafe de 333 metre. Ayrıca İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafında İstanbul ilimize yeni teleferik projesi müjdesi verildi. önümüzdeki yıllarda İstanbul üzerinde başka Teleferik hatları görebiliriz.

İstanbul’a Teleferik Projesi Geliyor

Aslında bu mesafeyi yürüyerek de gidip gelebilirsiniz. Ama teleferikle havada bütün İstanbul ayaklarınızın altında kalıyor. Orada çok güzel manzaralar bulabilirsiniz. Özellikle fotoğraf çekmek için bulunmaz bir yerdir. Kısa bir gezi olabilir. Fakat bu kısa gezi nefes gezici olup harika manzaraları size sunuyor. Buraya yolunuz düşerse mutlaka binmemizi tavsiye ediyorum.

İstanbul’a teleferik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here