İzmir Otelleri ve İzmir Otel Fiyatları

Ege’nin İncisi İzmir ilimizde bulunan oteller ve Otel fiyatları hakkında edindiğimiz izlenim ve gözlemlerimizi siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum. Şöyle ki;

İzmir Otelleri

İzmir 4.223.545 nüfusu ile Ege bölgemizin en kalabalık şehri ülkemizin ise 3. büyük şehridir.  Ege’nin incisi İzmir, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri yıl boyunca ülke içinde ve ülke dışında birçok turist çekmeyi başarmaktadır.

 Buraya gelen turistler konaklama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler. Burada konaklamak için çok sayıda farklı alternatifler bulunur. Herkesin bütçesine göre konaklayacağı bir yer mutlaka vardır. Fakat size tavsiyem buraya gitmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın.

Bu şekilde hem daha uygun fiyatta getirirsiniz. Hem de işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Şimdi İzmir ilimizde bulunan bazı otelleri size tavsiye edeceğiz. Bunların içinde ilk beş tanesi lüks kategorinden son beş tanesi ise daha uygun fiyatta olan otellerdir. İşte o liste…

İzmir Otel Fiyatları

1-Levin Otel: İzmir’in Çeşme İlçesine Bağlı Alaçatı semtinde bulunur. yemyeşil bahçesi, ferah odaları ve açık yüzme havuzu ile konuklarına harika bir tatil keyfi sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik 2250-2300 TL arasında ücret ödenmesi gerekir. Oldukça lüks olup daha çok üst düzey kişileri konuk eder.

2-Palm Wings Ephesus Beach Resort: İzmir-Selçuk’da yer alan bu 5 yıldızlı tesis, yıl boyunca hizmette açık olup konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Denize sıfır bir konumda bulunup birbirinden güzel 434 odaya sahiptir. Odaların çoğu deniz manzaralı olup görenleri hayrette düşürmektedir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 740-1050 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Selim Sultan Hotel: İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere mahallesinde bulunur. 1980 yıllından günümüze kadar konuklarını ağırlayan bu otel, harika bir manzaraya sahiptir. Buraya gelenler harika vakit geçiriyorlar. Burada konaklamak için gecelik 700-800 TL arasında ücret ödenmesi gerekir.

4-Orty Airport Otel: İzmir’in Gaziemir ilçesine bağlı  Dokuz Eylül Mahallesi, Havaalanı Yolu Adnan Menderes Havaalanında bulunur. Bu otelin diğerlerinden farklı bir yönü bulunmaktadır. İzmir’in ilk ve tek havalimanı oteli olarak konuklarına hizmet etmektedir. Burada konaklamak için gecelik 650-750 TL arasında ücret ödenmesi gerekir.

5-Alaçatı Alanarin Konak: İzmir’in Çeşme İlçesine Bağlı Alaçatı semtinde bulunur. Güne güzel bir kahvaltıyla başlayıp deniz- havuz keyfiyle devam edip gece mekanlarıyla güne son vermek isterseniz bu otel tam size göre derim. Burada konaklamak için gecelik 600-700 TL arasında ücret ödenmesi gerekir.

6-Müptela Alaçatı Otel: İzmir’in Çeşme İlçesine Bağlı Alaçatı semtinde bulunur. modern bir dekorasyona sahip otel daha çok 12 yaş üstü için uygundur. Buraya yılın dört mevsiminde harika tatil yapma olanağı sunuyor. Burada konaklamak için gecelik 500-600 TL arasında ücret ödenmesi gerekir.

İzmir Ucuz Otel Tavsiyeleri

1-Sisus Hotel: Çeşme Dalyanköy limanının hemen yanı başında bulunur. Mayıs-Ekim arasında hizmete açık olan bu otel plaja sadece 400 metre uzaklıktadır. Burada sevdiklerinizle harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 50-150 tl arasında bir ücret ödemeniz gerekir.

2-Boyalık Beach Spa Çeşme: Çeşme – Boyalık’ta bulunur. Hem özel plajı hem de havuzu bulunur. Ya da yıllın tüm stresinden kurtulmak için sauna, masaj ve hamam gibi SPA olanaklarından yaralanabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 30-100 tl arasında bir ücret ödemeniz gerekir.

3-Çeşme Altınyunus Resort & Thermal Hotel: Çeşme’nin Boyalık mevkiinde bulunur. Burada 9 tane açık ve kapalı havuzu bulunur. Hemen deniz kenarında bulunan bu otelde kaplıca bulunur. Burada hem tatil yapıp hem de şifa bulmak için bulunmaz bir fırsattır. Burada konaklamak için gecelik 50-150 tl arasında bir ücret ödemeniz gerekir.

4-Zen Alaçatı: İzmir’in Çeşme İlçesine Bağlı Alaçatı semtinde bulunur. Buraya gelen tüm konuklar memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Burada konaklamak için gecelik 30-50 tl arasında bir ücret ödemeniz gerekir.

5-Güzel İzmir Oteli: İzmir Konak’ta bulunan bu otel, tarihi İzmir Basmane Tren Garı ve Metro İstasyonu’na sadece 100 metre uzağında bulunuyor. Burada konaklamak için gecelik 70-100 tl arasında bir ücret ödemeniz gerekir.

Bunlar dışında İzmir ilimize yolunuz düştüğünde Konak merkezi, Alsancak Basmane, Karşıyaka, Çeşme merkezi, alaçatı gibi tatil yerlerinde konaklayabilirsiniz.

İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << İzmir Gezi Rehberi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here