Kaklık Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Kaklık Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Denizli – Afyon karayolunun üzerinde yer alan Kaklık Mağarası, Mayıs 2002 tarihinde ziyarette açılan muazzam bir doğal güzellik alanıdır.

Toplam 190 metre uzunluğunda bulunan mağara 5 metre yerin altında bulunmaktadır. Mağaranın en derin noktası 14 metredir. Yapısı ve oluşumu itibariyle Pamukkale’ye benzemektedir. Bu nedenle buraya Yeraltının Pamukkale’si, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale de denilmektedir.

Mağara içinde muazzam güzellikte sarkıt ve dikitler bulunur. Buraya gelip harika bir gezi keyfini yaşayabilirsiniz. Mağara içerinde farklı renkte bol sayıda termal su bulunmaktadır. Bu sular şifa dağıtmaktadır. Buraya gelenler hem mağaranın doğal güzelliğini keşfedip hem de şifa buluyorlar.

Ayrıca Kaklık Mağarası yakınında yüzme havuzu, küçük amfi tiyatro, seyir alanları, kafeterya ve kameriyeler bulunur. Mutlaka buraya uğrayıp şifalı havuzda yüzüp diğer alanlarda sevdiklerinizle birlikte zaman geçirin.

Kaklık Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaklık Mağarası, Denizli’nin Honaz ilçesine bağlı Kaklık kasabasında bulunur. Denizli il merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için özel aracınızla Denizli’den ana yola çıkıp Afyon tarafında yola devam edin.  Sola Çimento Fabrikasının yolunda 6 km daha devam edip ulaşabilirsiniz. Kısaca Tabelalar yardımıyla buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca buraya tur servisleri de bulunur. Bu servislerle de anlaşıp ulaşabilirsiniz.

Kaklık Mağarası Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Kaklık Mağarası, Haftanın her günü 08:00-20:00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Giriş ücreti ise 3 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here