Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelalesi 500 metrekarelik bir alan içinde 7 adet şelaleden oluşan doğal bir güzelliktir.

Kapuzbaşı Şelalesi

Kaya çatlakları içinde 30-76 metre yükseklikte dökülen Kapuzbaşı Şelaleleri yaz ve kış aylarında sürekli akmaktadır. Kapuzbaşı Şelalesi dünyanın ikinci büyük şelalesidir. Muhteşem güzelliğe sahip Kapuzbaşı Şelalesi Aladağ Milli Parkının en önemli parçalarındandır.

Kapuzbaşı Şelalesi Nerede

Kapuzbaşı Şelalesi Kayseri iline bağlı bir ilçe olan Yahyalı’ya yaklaşık olarak 65 km uzaklıkta yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Kapuzbaşı Şelalesine ulaşmak için öncelikle Kayseri- Develi yolu ile ya da Kayseri- Yeşilhisar yolu ile Yahyalı ilçesine ulaşım sağlanmaktadır. Yahyalı ilçesinden yaklaşık 65 km gittikten sonra Kapuzbaşı Şelalesine ulaşabilirsiniz Yol üzerinde bulunan yönlendirme tabelaları oldukça yardımcı olacaktır. Adana üzerinde ise şelaleye Adana-Aladağ ve Kapuzbaşı Şelalesi yolu üzerinden  ulaşabilirsiniz. Yalnız bu yol biraz sıkıntılı bilginiz olsun.

2 YORUMLAR

  1. Peki bu aladag kapuzbasi arasindaki o kotu yoldan nasil rahatlikla selaleye ulasabiliyoruz anlamadim ben.Arkadasim senin millete garezinmi var?Yol cok kotu hic bir ariza olmazsa 47 km lik yolu 5 saatte gidersiniz.

    • Alakası yok yok patika ama ben defalarca gittim 65 km 1.5 saat falan suruyo yahyalıdan asfalt değil ama çokta kotu değil 50.60 i geçmeden guvenli bir şekilde gidebiliyorsun

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here