Kayaların Leydisi
Kayaların Leydisi

Karadağ’ın Kotor Körfezi’ndeki  Perast kasabasında yer alan Kayaların Leydisi, mutlaka gezip görmeniz gereken muazzam bir yapay adadır.

Bu adanın oldukça ilginç bir hikayesi var. Bu adayı daha iyi tanımak için mutlaka bu hikayeyi bilmeniz gerekir. O zaman işi hikayeyi anlatmakla başlayalım. Geçmiş zamanda burada birçok balıkçı yaşarmış. Balıkçılar bu bölgeyi gezdiğinde bir gün Meryem Ana figürlü bir ikon bulunuyor. Bu ikonu alıp manastıra getiriyorlar. Fakat bu ikan yine sabahları aynı yere geliyormuş. Bu birkaç gün böyle devam etmiş. Sonradan din adamları ve balıkçılar bunun bir işaret olduğuna karar verirler. Burada bir kilise inşa etmek isterler. Fakat ada kayalıklardan ibaret olduğu için burada kilise inşa edilmez. Daha sonra gemilerle buraya taş taşırlar. Buraya getirilen taşlar bir türlü tutulamaz. Sürekli suyun taşınmasıyla yer değiştirir. Daha sonra farklı tekniklerle taşları tutturup burayı yapay ada haline getiriler. en sonda bu yapay ada üzerinde Our Lady Of The Rocks kilisesi inşa ediyorlar(1722 yıllında). Günümüzde bu kilise çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ayrıca burada hediyelik eşya satan dükkanlar da bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu adayı ziyaret edin.

Kayaların Leydisi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kayaların Leydisi, Karadağ’ın Kotor Körfezi’ndeki  Perast kasabasında bulunur.  Buraya ulaşım sağlamak için ülkemizden direk uçuş yok. Belgrad ve Zurih üzerinden buraya hava yolu ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Karadağ’ın tüm şehirlerinden otobüsle buraya ulaşmak mümkündür.

Göz at ;
 1. Podgorica Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Karadağ’da Gezilecek 10 Yer
 3. Karadağ Nerede?
 4. Karadağ’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Karadağ Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Kayaların Leydisi
 7. Fortress Old Bar
 8. Dans Eden Kız Heykeli
 9. The Citadel(Hisar)
 10. Moraca Manastırı
 11. Tara Köprüsü(Tara Bridge)
 12. San Giovanni Kalesi
 13. Savina Manastırı
 14. Ostrog Manastırı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz