Kaymakamlar Gezi Evi Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan Kaymakamlar Gezi Evi, 19. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. En tipik özelliklerin görüldüğü harika bir Türk Evi’dir.

Safranbolu Kaymakamlar Gezi Evi

Kaymakamlar Gezi Evi; 1976 yıllında Kültür Bakanlığı tarafında kentsel sit alanı olarak koruma altına alınmış. Kaymakamlar Gezi evi Sahibi, Safranbolu Kışlası kumandanı Hacı Mehmet Efendiye aittir. Bu gezi evi 3 katta dağılmış 7 odası ve bahçesi ile görülmesi gereken bir yapı. Konağın her köşesi ince bir işçilikle dokunmuştur. Buraya yolunuz mutlaka ziyaret edin.

Kaymakamlar Gezi Evi Nerede?

Kaymakamlar Gezi Evi, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Musalla Mahallesi, Hıdırlık Sokakta bulunur. Diğer bir deyişle  Eski Çarşı’da Cinci Han’ın güney doğusundaki ara sokakta bulunur.

 Kaymakamlar Gezi Evi Nasıl Gidilir?

Kaymakamlar Gezi Evi, Safranbolu Eski Çarşıda bulunur. Buraya ulaşmak için Karabük merkezden  Asfalt servisleriyle aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Ya da Safranbolu merkezden Esi Çarşı Servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaymakamlar Gezi Evi Ziyaret Saatleri 

Haftanın her günü 09:00-17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yaz aylarında bu zaman dilimi 19:00’a kadar uzanmaktadır.

Kaymakamlar Gezi Evi Giriş Ücreti

Kaymakamlar Gezi Evi Giriş Ücreti 3 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here