Kayseri Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Kayseri merkez Melikgazi ilçe sınırında bulunan Kayseri Arkeoloji Müzesi, 26 Haziran 1969 yıllında ziyarete açılmıştır.

Kayseri ilimizde ilk kez 1928 yıllında müzecilik faaliyetleri başlamıştır. Daha sonra  Hunat Hatun Medresesi’nin onarımı yapıldıktan 1930 yıllında müze olarak hizmete girer. 1937 yıllına kadar Depo Müze olarak hizmet eder. 1948 yıllında Kayseri ili çevresinde yapılan kazılarda çok sayıda kalıntıya rastlanmıştır. Bu eserlerin sergilenmesi için bir müze arayışına girerler. 1969 yıllında günümüzdeki binasına taşınır. Burada çok sayıda eser sergilenmektedir. Buraya gelip Kayseri tarihine yolculuk yapabilirsiniz.

 Kayseri Arkeoloji Müzesi Nerede?

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri merkez Melikgazi ilçesine bağlı  Seyitgazi Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı üzerinde bulunur.

Kayseri Arkeoloji Müzesi Nasıl Gidilir?

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Şehrin tam merkezinde kalan Kayseri Arkeoloji müzesinin önünden neredeyse şehrin içini dolanan tüm otobüsler ile ulaşmak mümkündür. Şehir mezarlığının tam karşısında yer alan Müze’ye otogar, istasyon veya havaalanından kalkan tüm şehir merkezi otobüsleri ile ulaşmanız mümkündür.

Kayseri Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Yaz sezonunda 19:00’a kadar açık kalmaktadır.

Kayseri Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

Kayseri Arkeoloji Müzesi giriş Ücreti 5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here