Kaz Dağı (İda Dağı) Nerede, Nasıl Gidilir?

Balıkesir ili, Edremit ilçe sınırında bulunan Kaz Dağı (İda Dağı), Alperlerden sonra dünyanın en çok oksijen üreten dağıdır. Yeşil tabiatı ve bol oksijenli havası ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Kazdağı Millî Parkı

Edremit Körfezinin kuzeyinde bulunan Kaz Dağları, 1774 metre yükseklikte bulunur. Antik çağda İda Dağları olarak da anılan Kaz Dağları birçok mitolojik efsanelere sahiptir. Eşsiz bir doğaya sahip bu dağda küçük ama şaşırtıcı vadiler, akarsular ve şelaleler bulunmaktadır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Kaz Dağı (İda Dağı) Nerede?

Kaz Dağı (İda Dağı), Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre Belde sınırlarında bulunur. Diğer bir deyişle Balıkesir’in Edremit ilçesiyle Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi arasında kalmaktadır.

Kaz Dağı (İda Dağı) Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Fakat size tavsiyem Edremit ilçesine gelip burada tur acenteleri bulunur. Bunlarla görüşüp anlaşın turlarla buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Turlarla ulaşım yaptığınız zaman birçok yeri de daha rahat gezmiş olursunuz.

Kazdağı Millî Parkı Giriş Ücreti

Hasan Boğuldu ve Sutüven Şelalesinin içinde bulunduğu Kazdağı Milli Parkı’na  Giriş Ücreti 15 TL’dir.

NOT

Kazdağı Otelleri ve Kazdağı Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Kazdağı Otelleri ve Kazdağı Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here