Kerpe Nerede, Nasıl Gidilir?
Kerpe Nerede, Nasıl Gidilir?

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı şirin bir tatil köyü olan Kerpe Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık.

Kısa ve uzun süreli tatiller için Kocaeli’nin en güzel tatil köyü olan Kerpe, gezilip görülmesi gereken harika bir yerdir. Burada gezilip görülecek birçok doğal güzellik alanı bulunur. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Özellikle hafta sonları İstanbul’da yaşayanlar buraya akın etmektedir.

Kerpe Gezi Rehberi

Bir tarafı deniz, kum ve güneş varken diğer tarafta yemyeşil ormanların içinde sakin ve huzur bulunur. Özellikle mavi bayraklı koyu sayesinde burada sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Şimdi buraya yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken doğal güzellik alanları liste haline getirdik. Şöyle ki;

  1. Kumcağız Plajı
  2. Kerpe Sarısu
  3. Kandıra Bağırganlı
  4. Kerpe Kartal Kayaları
  5. Kerpe Miço Cennet Koyu
  6. Kerpe Babadağı

Kerpe Nerede, Nasıl Gidilir?

Kerpe, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Kocaeli il merkezine yaklaşık 76 km, Kandıra ilçe merkezine ise yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları tek tek ele almak isterim. Şöyle ki;

Kerpe’ye özel araçları ile gelmek isteyenler;

Buraya İstanbul’dan TEM Otoyolu’nu takip ederek İzmit’i geçtikten sonra Kandıra çıkışına saparak ulaşabilirsiniz. Yine diğer bir yol ise Şile-Ağva-Kandıra yolunu takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kerpe’ye Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım;

Başta İstanbul ve Sakarya’dan olmak üzere birçok şehrimizde otobüsle Kocaeli otogarına ulaşabilirsiniz. Kocaeli otogarından kalkan Kerpe minibüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Harem otogarından her yarım saatte bir hareket eden otobüslerle direk Kandıra ilçesine buradan da 818 nolu otobüsle Kerpe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here