Kiribati nerededir
Kiribati nerededir

Kiribati Nerededir? – Pasifik Okyanusunun orta kısmında yer alan Kiribati tropikal bir ada ülkesidir. Resmi adı Kiribati Cumhuriyeti olan Kiribati ülkesi takım adalardan oluşmaktadır.

Kiribati Nerededir?

Kiribati Ülkesi 33 mercan adasından oluşmaktadır. Ülke 8 bin kilometrekarelik bir alana sahiptir. Kiribati Ülkesi parlamenter cumhuriyet sistemi ile yönetilmektedir. Kiribati Ülkesi üç bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Bairiki şehridir. Kiribati ülkesi 1999 yılında Birleşmiş Milletler üyeliğine alınmıştır. Dünyada en erken saat diliminin bulunduğu ülke olan Kiribati güne en erken başlayan ülkedir.

Kiribati Ülkesi dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Kiribati ülkesinin resmi dili İngilizce ve Gilbertese dilleridir. Kiribati ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine inanmaktadır. Her mevsim aynı sıcaklığa sahip olan Kiribati Ülkesini ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Kiribati Ülkesi vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Kiribati vize başvuruları İstanbul İngiltere Konsolosluğu veya Ankara İngiltere büyük elçiliğine yapılmaktadır. Türkiye’den Kiribati ülkesine aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here