gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kopenhag Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Kopenhag İskandinav ülkesi olan Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehridir.

Kopenhag Nerede

Kopenhag Danimarka’nın Sjaelland Adasının doğusunda yer almaktadır. Dünyada insanların en mutlu olduğu ülke olan Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag refah seviyesi yüksek bir kenttir.

Göz at;

 1. Kopenhag Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Danimarka’da Gezilecek 10 Yer
 3. Danimarka Nerede?
 4. Danimarka’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Schengen Vizesi Nedir? Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 7. Rosenborg Kalesi
 8. Round Kulesi
 9. Frederiksborg Sarayı
 10. Kurtarıcı Kilisesi
 11. Christiansborg Sarayı
 12. Roskilde Katedrali
 13. Kopenhag Opera Binası
 14. Hammershus
 15. Egeskov Şatosu
 16. Kronborg Kalesi

Kopenhag şehrinde gezilip görülmesi gereken birçok tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Kent genelinde gezilecek başlıca yerler; Danimarka’nın köklü geçmişini gözler önüne seren Danimarka Ulusal Müzesi, sıra sıra dizilen restoran kafeler, dükkan ve mağazaların bulunduğu Kopenhag’ın sosyal hayatının yaşandığı yer olan Nyhavn, Tivoli Bahçeleri ve Lunaparkı, Slotsholmen Adasında yer alan Christiansborg Sarayı, 1971 yılında bir grup hippi tarafından kurulan bir mahalle olan ve kurtarılmış bölge olarak anılan Christina Özgür Bölgesi, Amalienborg Sarayı, 17. Yüzyılda inşa edilen Avrupanın en eski gözlem kulesi olan Rundetaarn Gözlem Kulesi ve dünyanın en süslü kalelerinden biri olan Fredericksborg Kalesidir.

Yılın yedi ayını soğuk geçiren Kopenhag’a gitmek için en ideal dönem haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Türkiye’den Kopenhag kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz