Kozlu Sahili-Zonguldak

Kozlu ilçesi Zonguldak ilimize bağlı 8 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılabilir.

Zonguldak’ın İlçeleri

Kozlu ilçesi denince aklımıza iki şey gelmektedir. İlk olarak kozluk deyince Taş kömürü gelmektedir. İkincisi ise Burada bulunan sahili gelmektedir. Kozluk 2012 yıllında çıkan bir kanunla ilçe olmuştur.  Bir zamanlar buranın nüfusu 60 bin iken günümüzde 44 bine gerilmiş durumdadır. Bunun sebebi ise burada bulunan taş kömürü yatakların azalması ile hızla göç yaşanmıştır.  İlçemize bağlı 9 mahallesi bulunur.

Kozlu Hangi Şehirde

Kozlu Gezi Rehberi

İlçemiz tarihi yapılar bakımında fakirdir. Fakat doğal güzellikler bakımında zengindir. Özellikle ilçemiz yaz turizmi olarak gelişmiştir. İlçemize gelen bir ziyaretçi ilk görmesi gerken bu üç yapıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Kozlu sahili, Değirmenağzı ve Ilıksu koyları görülmeye değer yerlerdir.

Kozlu

Ilıksu Plajı

Ilıksu Plajı

Kozluk, yaz turizmi olarak ele alırsak ilimizin dünyaya açılan penceresidir. Bu sahileri mutlaka görmeniz gerekir. Yaz mevsiminde masmavi Karadeniz insanı mıknatıs gibi kendine çekmektedir. Buraya sevdiklerinizle doyasıya eğlenebilirsiniz.

Ilıksu Plajı Nerede

Değirmenağzı Plajı

Değirmenağzı Plajı-Zonguldak

İlçemize yolunuz düştüğünde gelecek yerlerin başında bu plaj gelmektedir. Çünkü plaj güzelliği ile sizi adeta çekmektedir. Sakin huzurlu deniz ve kumla buluşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Buraya yöre halkı ve dışarıdan insanlar akın etmektedir. Sizine yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.

Değirmenağzı Plajı

Kozlu Sahili

Kozlu Sahili-Zonguldak

Kozlu Polis evi mevkiinden başlayıp, Öküşne mevkiine kadar uzanan sahil de parklar, spor alanları ve cafeler ile birlikte ilçemize ayrı bir güzellik katıyor. Buraya yolunuz düşerse sevdiklerinizle uğrayın. Güzel bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Kozlu Sahili

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here