Küre Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Kastamonu ve Bartın il sınırları içinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı,  Karadeniz Bölgesinin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır.

Yaklaşık 37 bin hektar alan kaplamaktadır. Milli parkın çevresinde Kastamonu ilinin ilçeleri olan Azdavay, Cide, Pınarbaşı ilçeleri bulunmaktadır. Oldukça zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Küre Dağları milli park içinde dev kanyonlar, mağaralar, doğal peyzajlar, düdenler gibi doğa harikası güzelliğe sahip birçok alanlara sahiptir. Çok sayıda yabani hayata ve bitki çeşidini içinde barındıran Küre Dağları koruma altın alınmıştır. Küre Dağları Milli Parkında; doğa yürüyüşleri, tırmanma, manzara seyri, foto safari gibi etkinlikler yapılmaktadır. Doğa ile iç içe güzel aktiviteler yapmak istiyorsanız ve harika manzara fotoğrafları çekmeyi seviyorsanız Küre Dağları Millî Parkına gitmenizi tavsiye ederim.

Küre Dağları Milli Parkı Nerede?

Küre Dağları Milli Parkı, Kastamonu’nun Azdavay ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle Kastamonu ve Bartın il sınırları içinde yer alan milli parktır.

Küre Dağları Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Kastamonu il merkezinden Pınarbaşı, Azdavay, Şenpazar ve Cide ilçelerine ulaşıp burada şahsi aracınızla veya kiralık bir araçla parka ulaşabilirsiniz. Ya da Bartın il merkezinden Arıt Beldesi, Ulus, Amasra ve Kurucaşile ilçelerine ulaşılarak aynı şekilde şahsi aracınızla veya özel araçla buraya ulaşabilirsiniz.

Küre Dağları Milli Parkı Giriş Ücreti

Buraya giriş ücretli olup Tam kişi başı 4 TL, İndirimli kişi baş 2 TL ücret ödemeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here