gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lübnan Nerededir? – Lübnan Ortadoğu’da Doğu Akdeniz kıyısında yer alan bir ülkedir. Lübnan kuzey ve doğuda Suriye, güneyde ise İsrail ile komşudur. Ortadoğu’nun kültürel ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerinden biri olan Lübnan cumhuriyet sistemi ile yönetilmektedir.

Lübnan Nerededir?

Lübnan 6 bölgeden oluşmaktadır. Lübnan ülkesinin başkenti aynı zamanda 2 milyon nüfusu ile en büyük şehri olan Beyrut şehridir. Lübnan ülkesinin resmi dili Lübnan Arapçasıdır.

Eski zamanlarda Fransız sömürgesi altından olan Lübnan’da en çok konuşulan 2. dil ise Fransızcadır. Ayrıca ülkede İngilizce, Almanca, Kürtçe ve Ermenice Dilleri de konuşulmaktadır. Lübnan ülkesinin para birimi Lübnan lirasıdır.

Göz at ;

  1. Beyrut Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Lübnan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Lübnan Nerede?
  4. Lübnan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Lübnan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Lübnan ülke nüfusunun %54’ünü Müslümanlar oluşturmaktadır. Yüzde 40’ını Hristiyanlar, geri kalan yüzdelik dilimi ise Yahudilik Hinduizm ve Dürzilik dinine inananlar oluşturmaktadır. Ülkede yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları yağışlı geçmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Haziran ve Ağustos ayları arasıdır. Lübnan ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Lübnan ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here