Mihalgazi

Mihalgazi Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Mihalgazi ilçesi Eskişehir il merkezine 52 km uzaklıkta yer almaktadır.

Mihalgazi İlçesi

Eski ismi Gümele olan ilçe Mihalgazi ismi; Yunan işgaline karşı halkın büyük bir direniş göstermesinden ve ilçeyi işgalden korumasından dolayı Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. İlçe; çevresi dağlar ile çevrili olmasından dolayı ılık bir iklime sahiptir. İlçe yeşil bir tabiata sahiptir. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Belediye Halk Havuzu

İlçe merkezinde bulunmaktadır. Belediye tarafından yaptırılmıştır. Halka açıktır. Bu havuzda bebekler için de bölüm bulunmaktadır. Belediye Halk Havuzu yöre halkı tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Sakarıılıca Kaplıcaları

İlçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Burada bulunan termal sular 55 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları romatizmalı hastalıklara, mide rahatsızlıklarına, kadın hastalıklarına, kemik rahatsızlıklarına, sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve beslenme bozuklularına iyi gelmektedir. Kaplıca suları banyo ve içme olarak kullanılmaktadır. Kaplıcada iki tane Türk hamamı şeklinde tesis bulunmaktadır. Burada ormanlık alanda piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz çadırlı kamp kurabilirsiniz.

Mihalgazi Nerede
Mihalgazi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here