Monument
Monument "1300 Years of Bulgaria" Nerede, Nasıl Gidilir?

Bulgaristan’ın Şumnu şehrinde yer alan Monument “1300 Years of Bulgaria” veya Türkçe adıyla 1300 Yıllık Bulgaristan Anıtı, Bulgaristan İlk Bulgar İmparatorluğunun 1300. yıldönümünü anmak için 1981 yılında inşa edilmiş harika bir yapıdır.

Bu anıt, Bulgaristan devletini kuruluşunu anlatmaktadır. Kaba beton ile inşa edilen bu anıt, kesinlikle görülmeye değerdir. Mimarisi oldukça dikkat çekmektedir. Anıt bir tepe üzerinde bulunur. Bu tepeye çıkana kadar 1300 basamak bulunur. Bu basamakları çıkıp anıtta ulaştığınızda şehrin harika manzarası sizi beklemektedir. Burada oturup saatlerce şehri izleyebilirsiniz. Burada Bulgaristan Devletinde rol oynayan bütün devlet adamların heykelleri bulunur. Burası Bulgaristan devleti ve halkı için oldukça önemli bir yerdir. Bu anıt, yaklaşık 30 km uzaklıkta bile görünmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Monument “1300 Years of Bulgaria” Nerede, Nasıl Gidilir?

Monument “1300 Years of Bulgaria” veya Türkçe adıyla 1300 Yıllık Bulgaristan Anıtı, Bulgaristan’ın Şumnu şehrin yukarısındaki bir plato üzerinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Şumnu kentine ulaşmanız gerekir. Bu kent Varna’ya 60 km uzaklıkta bulunur. İlk önce İstanbul’dan kalkan otobüs veya Uçak ile Varna’ya ulaşıp buradan karayolu ile Şumnu kentine ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Bulgaristan Gezilecek Yerler
 2. Sofya Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Bulgaristan’da Gezilecek 10 Yer
 4. Bulgaristan Nerede?
 5. Bulgaristan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Sofya Gece Hayatı
 8. Sofya Gezilecek Yerler
 9. Aleksandr Nevski Katedrali
 10. Aziz Nikolas Rus Kilisesi
 11. Boyana Kilisesi
 12. Rila Manastırı
 13. Belogradchik Kalesi
 14. Nessebar St Stephens Kilisesi
 15. Belogradchik Kalesi
 16. Monument “1300 Years of Bulgaria”
 17. Filibe Antik Roma Tiyatrosu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here