Muratlı Göçmen Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Tekirdağ ili, Muratlı ilçe sınırında bulunan Göçmen Evi ya da diğer ismiyle Atatürk Evi, Kazım Dirik Paşa tarafından yapılmıştır.

Muratlı ilçesi göçmenlerin yaşadığı yer olarak dikkat çekmektedir. Bu göçmen evinin en önemli özelliği Mustafa Kemal Atatürk’ün 1936 yılında göçmen evlerini ziyaret ederken kaldığı ev olmasıdır. Bu göçmen evi Muratlı ilçe merkezinde Gazi Caddesi üzerinde yer almaktadır. Burada çok sayıda göçmen evleri bulunmaktadır. Bu göçmen evleri Bulgaristan ve Romanya’dan göç edenler için Kazım Dirik Paşa tarafından yapılmıştır. Ulu Önder Atatürk’ün kaldığı göçmen evinin bahçesinde bir anıt bulunmaktadır. Bu ev 2000 yıllında  Kültür Bakanlığınca korumaya alınmıştır.

Muratlı Göçmen Evi Nerede?

Muratlı Göçmen Evi, Tekirdağ’ın Muratlı ilçe merkezinde bulunur. Burada bulunan istasyona yakındır.

Muratlı Göçmen Evi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Muratlı ilçesine ulaşmak gerekir. Muratlı ilçesi Tekirdağ il merkezine 23 km uzaklıkta yer almaktadır. Muratlı ilçesi göçmen yeri olarak bilinmektedir. Buraya Demiryolu ve Karayolu üzerinde ulaşım sağlanır.  İstanbul-Edirne demiryolu, Çerkezköy-Çorlu ve Muratlı istasyonlarından geçer.  Edirne-İstanbul Otoyolu İlçenin 34 km uzaklıkta bulunur. Kent merkezinden buraya sefer yapan araçlar bulunur. Yine Çorlu Havalimanı buraya sadece 50 km uzaklıktadır.

Muratlı Göçmen Evi Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti 

Muratlı Göçmen Evi, haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Girişi ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here