Musabeyli

Musabeyli ilçesi Kilis ilimize bağlı 4 ilçeden biridir. İl merkezine yaklaşık 32 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılır.

Musabeyli Gezilecek Yerler

Kilis İlçeleri

Musabeyli uzun yıllar Gaziantep ilimize bağlı Kilis ilçesine bağlıydı. 1995 yıllında Kilis’in il olması ile birlikte Musabeyli de ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Göz at ;

  1. Musabeyli Gezilecek Yerler
  2. Musabeyli Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Kilis Gezilecek Yerler
  4. Kilis’de Gezilecek 10 Yer
  5. Kilis’in İlçeleri
  6. Kilis Gece Hayatı
  7. Kilis Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  8. Güneydoğu Anadolu’da Mutlaka Gezilmesi gereken 10 Yer
  9. Kilis Otelleri ve Kilis Otel Fiyatları

Bu nedenle ülkemizin en geç ilçelerinden biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda Yüz ölçümü bakımında ilimizin en büyük ilçesidir.

Musabeyli Hangi Şehirde

İlçemizde birçok farklı kültür bulunmaktadır. İlçemiz çoğunluğu Türk olmasına rağmen Kürt, Arap, Çingene ve Ermeni kökenli vatandaşlarımız yaşamaktadır.

İlçemiz  zengin bir kültüre sahiptir. ilçemiz adında anlaşılacağı üzere bir höyük üzerinde kurulmuştur. Zaman zaman inşaat kazıları ve diğer kazılarda tarihi kalıntılara rastlanmaktadır.

1997 yıllında burada Kültür Turizm Bakanlığı tarafında Sit alanı ilan edilmiştir.  ilçemize bağlı 3 mahalle 46 köy bulunur. ilçemiz 2015 yıllı itibari ile nüfusu 13.359 dır.

Musabeyli

Musabeyli gezi rehberi

İlçemiz bir höyük üzerinde kurulduğundan dolayı ilçemizin tarihi yapıları bakımında zengindir. İlçemizde gezilip görülmesi gereken yerler arasında Ravanda kalesi, Oylum höyük, Akpınar, Söğütlü dere.

Bu mekânlar Musabeyli ilçesinin görülmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerle dolu mekânlarıdır. İlçemizin ayrıca hamamları meşhur olup onları da görmeniz gereken listenize ekleminizi gerekir.

Musabeyli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here