Eski Şehir Meydanı pazarı(Old Town Square Market)
Eski Şehir Meydanı pazarı(Old Town Square Market)

Orta doğu Polonya’daki başkent Varşova’da yer alan Old Town Square Market veya Türkçe ismiyle Eski Şehir Meydanı pazarı, mutlaka gezilip görülmesi gereken renkli bir alandır.

Polonya’nın başkentidir. Turistlerin hayli yoğun olarak bulunduğu şehirdir. 12. yüzyılda kurulan Varşova, II. Dünya Savaşı sırasında oldukça fazla tahribata uğramış, ancak restore edilmiş bir Eski Kent ile tamamlanmış ve tarihi kültürel bir merkez haline getirilmiştir.

Polonya tarihi denilince akla ilk olarak eski şehir bölgesi akla gelmektedir. Burada gezilip görülecek en can alıcı nokta bu bölgedir. Taştan merdiven ve kaldırımların yer aldığı otantik bir bölgedir. Burada çok sayıda  Cafe, restoran ve mağaza  bulunur. Sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz buraya gelebilirsiniz.

Yıl boyunca faaliyet gösteren Eski Şehir Meydanı pazarında meyve ve sebze, çiçek, sanat ve el sanatları, deri ürünleri, ahşap oyuncaklar, seramik ve turistik hediyelik eşyalar satılmaktadır. Burada zaman zaman özel etkinlikler ve organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin Kasım ayında festivaller düzenlenir.

Eski Şehir Meydanı pazarı(Old Town Square Market) Nerede, Nasıl Gidilir?

Old Town Square Market (Eski Şehir Meydanı Pazarı ), Başkent Varşova’da bulunur. Buraya kent merkezden kalkan 175 numaralı otobüs hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz At;

 1. Varşova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Polonya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Polonya Nerede?
 4. Polonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Eski Şehir Meydanı Pazarı
 7. Barış Kiliseleri
 8. Malbork
 9. Wawel Katedrali
 10. Wawel Kraliyet Kalesi
 11. Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri)
 12. Bakire Meryem Kilisesi-Krakow
 13. Market Meydanı
 14. Oskar Schindler’in Fabrikası
 15. Ana Meydan (Rynek Glowny)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz