Ovit Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Rize ili, İkizdere ilçe sınırında bulunan Ovit Yaylası, 2400 metre rakımında bulunan ve harika doğasıyla insanları kendine hayran bırakan bir Karadeniz Yaylasıdır.

Rize Ovit Yaylası

Yayla da yaklaşık 40-50 tane ev bulunmaktadır. Burası yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Her yıl burada çeşitli şenlikler düzenlenir. Bu şenliklere katılıp harika zaman geçirebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalıp huzur bulabileceğiniz bir yayladır. Buraya gittikten sonra bir daha dönmek istemeyeceksiniz. Hemen döndükten sonra bir daha gitmek isteyeceksiniz. Burada bol bol manzara fotoğrafı çekmeyi unutmayın.

Ovit Yaylası Nerede?

Ovit Yaylası, Rize ilimizin İkizdere ilçe sınırında bulunur. Rize ,il merkezine yaklaşık 52 km uzaklıkta bulunur. Diğer bir deyişle  Rize İspir Yolu üzerinde bulunan Zafer Mahallesinde bulunur.

Ovit Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için Rize kent merkezinden İspir’e giden araçlarla ulaşım sağlayabileceği gibi Ya da Rize Merkezden İkizdere ilçesine gelen servislerle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.  Benim tavsiyem; Rize merkezden bir araç kiralayıp daha rahat buraya ulaşabilirsiniz.

Ovit Yaylası Şenlikleri

Her yıl Ağustos ayında  Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yaylası Şenlikleri birçok ünlü ismi ağırlamaktadır. Buraya yolunuz düşerse bu şenlikler zamanına denk getirin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here