Paraguay'da Gezilecek 10 Yer
Paraguay'da Gezilecek 10 Yer

6,7 milyonlu nüfusu ile Güney Amerika kıtasında yer alan Paraguay, Denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin güneyi ile güneybatısında Arjantin, kuzeyi ile kuzeydoğusunda Brezilya, kuzeybatısında ise, Bolivya ülkeleri ile komşudur.

Paraguay Nerededir?

Burada gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerden en gözde 10 yerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle ki;

San Lorenzo

Paraguay’ın Orta Departmanında yer alan San Lorenzo, ülkenin en büyük 4. şehridir. Ülkede en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Burada gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunur. Özellikle bakir doğası insanları kendine hayran bırakmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Göz at ;

  1. Asuncion Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Paraguay’da Gezilecek 10 Yer
  3. Paraguay Nerede?
  4. Paraguay’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Paraguay Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ciudad del Este

Paraguay’ın Alto Paraná bölümünde yer alan Ciudad del Este, 320 binden fazla nüfusuyla ülkenin en büyük 2. şehridir. Burada gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Buraya yolunuz düşerse Tierra Guarani Müzesi ve Hayvanat Bahçesi gibi turistik yapıları ziyaret edin.

Barro Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Barro Müzesi, 1979 yıllında ziyarette açılan bir müzedir. Müzede birçok eser sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse ülkenin tarihi ve kültürü hakkında merak edilenleri bu müzede ziyaret edebilirsiniz. Bu müze; Pazar, p.tesi ve salı günleri dışında diğer günlerde 09:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Bu müzeye 28 ve 30 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Icono Kulesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Icono Kulesi, 2006-2011 yılları arasında inşa edilen turistik bir kuledir. Bu kule, 136 metre uzunluğunda olup şehrin simgesi haline gelmiştir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka 37 katlı bu kuleyi ziyaret edin derim.

Godoi Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Godoi Müzesi, gezilip görülmeye değer bir müzedir. Bu müzede çok sayıda tarihi eser sergilenmektedir. Ülkeye gelen her turist mutlaka bu müzeyi ziyaret eder. Siz de ülkenin tarihi ve kültürü hakkında merak ediyorsanız bu müzeyi ziyaret edin.

Bağımsızlık Sarayı

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Bağımsızlık Sarayı, Gezilip görülmeye değer bir yapıdır. Mimarisi oldukça dikkat çeken bu yapı, yıllarca devletin yönetildiği yer oldu. Günümüzde çok sayıda turist tarafında ziyaret edilmektedir. Şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Tarihi Senato Binası

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Tarihi Senato Binası, 2002 yıllında Tayvan hükümetti tarafında inşa edilen bir yapıdır. Bu yapı, ülkenin en önemli turistik yapısıdır. Aynı zamanda ülkenin en modern binasıdır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu binayı ziyaret edip fotoğraf çektirin.

Büyükkent Katedrali

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Büyükkent Katedrali, Gezilip görülmeye değer dini bir yapıdır. Birçok kez onarımdan geçilen bu yapı günümüzde ibadete açıktır. Yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Mimarisi oldukça dikkat çekicidir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

San Martin Caddesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan San Martin Caddesi,Ülkenin en renkli ve en hareketli caddesidir. Şehrin kalbi bu cadde üzerinde atmaktadır. Cadde üzerinde birçok turistik yapı bulunur. Bunun dışında yine cafe, restoran, otel ve alışveriş merkezleri bulunur. Ülkeye geldiğinizde ilk uğramanız gereken yerlerden biridir.

10  Asuncion Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Asunción’da yer alan Asuncion Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, 1909 yıllında ziyarete açılmış. 1939 yıllında ise Sanat müzesine çevrilmiştir. Müzede çok sayıda sanat eseri sergilenmektedir. Ülkenin sanatı hakkında merak ettiğiniz birçok şeyi burada görüp inceleyebilirsiniz.


Bunlar dışında Paraguay hakkındaki genel bilgileri bir liste haline getirdik. Şöyle ki;
Paraguay

Nüfus: 6.725.430

Başkent: Asunción

Resmi Dilleri: İspanyolca, Guaraní dili

Para Birimi: Paraguay guaranísi

Bulunduğu Kıta: Güney Amerika

Kuruluş Tarihi: 14 Mayıs 1811

Vize Durumu: Buraya 90 günlük sürede vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Saat Farkı: Paraguay yerel saati Türkiye saatine göre 5 saat daha geridir.

En Çok Ziyaret Alan Şehirleri: Asuncion, Ciudad del Este, San Lorenzo, Luque, Capiata

Ne Zaman Gidilir: Buraya gitmek için en uygun zaman aralığı Ekim-Nisan arasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here