Paris'ten Amsterdam'a Trenle Basit Gezi Planı

Avrupa’yı keşfetmenin en iyi yollarından biri trenle seyahat etmektir. Fransa, Belçika ve Hollanda gibi yerleri trenle gezmek, hava yoluyla yapacağınızdan daha fazla manzara görmenizi sağladığı gibi hem daha verimli hemde rahattır.

Göz at ;

 1. Paris Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Fransa Nerede?
 3. Fransa’da mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer
 4. Fransa Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Paris Gece Hayatı
 7. Paris’ten Amsterdam’a Trenle Basit Gezi Planı
 8. Paris Gezilecek Yerler
 9. Paris Otelleri ve Paris Otel Fiyatları
 10. Fransız Polinezyası Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 11. Notre Dame Katedrali
 12. Eyfel Kulesi
 13. Sacré-Cœur Bazilikası
 14. Zafer Takı
 15. Sainte Şapeli
 16. Palais Garnier
 17. Notre-Dame de la Garde
 18. III. Alexandre Köprüsü
 19. Strazburg Notre Dame Katedrali
 20. Notre-Dame de Fourvière Bazilikası

Batı Avrupa’nın en iyi örneklerini bir haftada görmek için trenle Paris’ten Amsterdam’a yolculuk planlayabilirsiniz. Yol boyunca, Brüksel, Bruges ve Delft gibi yerlerde durun ve sonra unutulmaz Avrupa kaçışınızı devam ettirmek için trenle geri dönün.

1. Paris (3 Gece)

Paris’te, Işık Kenti, Eyfel Kulesi ve Başkent Modası olarak bilinen bir maceraya başlayın. Seine Nehri kıyılarına yayılan Paris, şaşırtıcı sayıdaki tarihi yerleri, müzeleri ve sanat galerilerinin ev sahipliği yapmaktadır. Paris’i gezerken mutlaka Mona Lisa’yı, Louvreyi ve Van Gogh’un eserleriyle dolup taşan Musée d’Orsay’ı gezmelisiniz. Ayrıca, Notre Dame Katedrali, simgesel Eyfel Kulesi ve etkileyici Arc de Triomphe’ı görmelisiniz. Zamanını yetiştirebilirseniz, Marie Antoinette ve Louis XVI’ya ev sahipliği yapan görkemli Chateau de Versailles’i görmek için şehrin dışına çıkabilirsiniz.

2. Brussels (2 Gece)

Trenle iki saatten az bir sürede, Paris’ten ayrılabilir ve Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidebilirsiniz. Brüksel, kültürlerin karıştığı bir tür eritme potası olarak bilinir ve çok sayıda resmi dili vardır. Brüksel’de iken, Manneken Pis bronz heykelini, 1958’de inşa edilen cesur Atomium yapısını ve Basiliek van het Heilig Hart’ı içeren şehrin en önemli yerlerinden bazılarını mutlaka gezmelisiniz.

3. Bruges (1 Gece)

Brüksel’den sonraki durağınız ise muhteşem orta çağ görünümlü bir kent olan Bruges olsun. Brüksel ile arasında 1 saatlik bir tren yolculuğu bulunmaktadır. Holy Blood Bazilikası adı verilen Gotik Şapel’i gezmeyi, bir tura katılmayı ve tarihi Brewery De Halve Maan’ın tadına bakmayı, Grote Markt’ın merkezindeki Belfry’yi tırmanmayı ve Groeninge’deki yerel sanatçıların eserlerini hayranlıkla izlemeyi unutmayın.

4. Delft (1 Gece)

İkonik beyaz ve mavi seramikler için en iyi bilinen bir Hollanda kenti olan Delft’e trenle iki saat sürede gelebilirsiniz. Delft, aynı zamanda tarihi, korunmuş mimari ve etkileyici kanalların önemli bir bölümüne sahiptir, bu da şehri daha sessiz, daha az turistik bir Amsterdam gibi hissettiriyor.

5. Amsterdam (3 Gece)

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da tren yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Amsterdam, kanal şehri olarak inanılmaz geçmişi ve nefes kesici manzaralara sahiptir. Kanallar boyunca bir tekne turunun keyfini çıkarıp, Eski Merkezde yürüyerek ortaçağ mimarisini keşfetmelisiniz. Bloemenmarket’te laleler satın alın ve şehrin merkezinde hala bulunan ortaçağ ahşap evlerinden bazılarını görün. Sanat ve tarih için Amsterdam gerçek bir mekan, bu yüzden Anne Frank Evi, Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum’u ziyaret etmek için mutlaka zaman ayırın.

Özet

1. Gün 1: Paris’e varış, Paris’te uyuyun

2. Gün: Paris’i keşfetmek, Paris’te uyuyun

3. Gün: Paris’i keşfetmek, Paris’te uyuyun

4.Gün: Brüksel’e trenle, Brüksel’de uyuyun

5. Gün: Brüksel’i keşfedin, Brüksel’de uyuyun

6.Gün: Bruges’e trenle, Bruges’de uyuyun

7.Gün: Delft’e trenle, Delft’te uyuyun

8.Gün: Amsterdam’a trenle, Amsterdam’da uyuyun

9. Gün: Amsterdam’ı keşfedin, Amsterdam’da uyuyun

10. Gün: Amsterdam’ı keşfedin, Amsterdam’da uyuyun

Gün 11: Eve dönün 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz