Pazaryeri Bilecik

Pazaryeri Bilecik iline bağlı bir ilçedir. Pazaryeri ilçesi Bilecik il merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır.

Pazaryeri İlçesi

Pazaryeri ilçesi yemyeşil ormanlar ile kaplı göletleri dikkat çekmektedir. Doğal güzelliğe sahip Pazaryeri ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Kara Mustafa Paşa Camii

Osmanlı Padişahı IV. Murat’ın Sadrazamı Kara Mustafa Paşa tarafından 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Külliyenin bir parçası olan cami Yunanlılar tarafından yıkılıp tahrip edilir. Günümüze bu caminin sadece minaresi ulaşmıştır. Bu caminin yerine yeni cami yapılarak minaresi orda kullanılmıştır.

Bozcaarmut Göleti

Pazaryeri ilçe merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Bozcaarmut Köyü yakınlarında bulunan gölet çam ormanları ile kaplıdır. Yeşil ile mavinin muhteşem uyumu ile eşsiz bir güzellik oluşturan Bozcaarmut Göleti’nin çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Bu mesire yerinde çadırlı kamp kurmak mümkün. Ayrıca Bozcaarmut Gölet’inde olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Küçük Elmalı Göleti

Pazaryeri ilçe merkezine 10 km uzaklıkta Küçük Elmalı Köyü yakınlarında yer almaktadır. Etrafı çam ormanları ile kaplı olan Küçük Elmalı Göleti doğal güzelliği ile büyülemektedir. Küçük Elmalı Göleti’nin çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Bu ormanlık alanda; oyun sahaları, çocuk oyun alanları, ahşap masa ve sandalyeler yer almaktadır. Küçük Elmalı Göleti’nde olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Ayrıca göletin çevresinde kamp kurabilir, doğa yürüyüşü ve çeşitli doğa sporları yapabilirsiniz. Güzel bir tatil için Küçük Elmalı Göletini tercih edebilirsiniz.

Pazaryeri Bilecik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here