gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Pazaryeri Hakkında

Pazaryeri, Bilecik şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta olan bir ilçedir. Doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bu ilçe yemyeşil ormanlar ile kaplıdır. Aynı zamanda ilçede yer alan gölet de bu ilçeyi cazip kılan bir diğer ayrıntıdır.

Pazaryeri’nde Nerelere Gidilmeli?

Kara Mustafa Paşa Cami

  1. Murat’ın Sadrazamı, Kara Mustafa Paşa tarafından yapılan bu cami 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Yunanlılar tarafından yıkılan bu caminin sadece minaresi günümüze kadar ulaşmıştır. Minare yanına yapılan cami sayesinde minare halen korunmaktadır.

Bozcaarmut Göleti

İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta olan bu göletin etrafı mesire alanları ile çevrilmiştir. Olta balıkçılığına da elverişli bu gölet yöre halkı tarafından piknik yapmak için tercih edilmektedir. Mavi ve yeşilin buluştuğu bu gölet cam ormanları ile kaplıdır.

Küçük Elmalı Göleti

Güzel bir tatil için tercih edebileceğiniz bu gölet kamp alanlarının kurulduğu mükemmel bir yerdir. Özellikle çocuk oyun park alanları, oyun sahaları ve ahşap masa ve sandalyeler bu göletin tercih edilmesini arttıran faktörler arasındadır. Gölet etrafında yer alan mesire alanları özellikle yaz aylarında hınca hınç dolu olacağı için erken gitmenizde fayda vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here