Peygamber efendimizin kabri Nerede, Nasıl Gidilir?
Peygamber efendimizin kabri Nerede, Nasıl Gidilir?

Tüm insanlığa bir elçi olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V.) ile ilgili kısaca bilgi verip daha sonra mezarı nerede, nasıl gidilir sorularına cevap bulacağız.

Hz. Muhammed 20 Nisan 571 tarihinde Mekke’de dünyaya geldi. Babası adı; Abdullah, Annesi Amine’dir. Daha doğmadan babasını, 6 yaşına vardığında ise annesini kaybetmiştir.

Daha sonra dedesi Abdülmütalip yanında kalmıştır. O da vefat edince amcası Ebu Talip yanında kalıp büyümüştür. 25 yaşında Hz. Hatice(40 yaşında) ile evlenmiştir.

7 tane çocuğu var. Bunlar; Fatma, zeynep Rukiye, Ümmü Gülsüm, Kasım, Abdullah ve İbrahim’dir. 40 yaşında()610 yıllı) peygamberlik ile görevlendirilmiştir.

625 yıllında ise Mekke’den Medine’ye göç etmiştir. Burada İslamı tüm dünyaya yaymak istemiştir. Bu nedenle burada değişik savaşlar da yapılmıştır.(Bedir, Uhud, Hendek). 632 yıllında burada vefat etmiştir.

Peygamber efendimizin kabri Nerede, Nasıl Gidilir?

Hz. Muhammed(S.A.V.) 8 Haziran 632 tarihinde Medine’de vefat etmiştir. Peygamber efendimizin kabri Medine şehrindeki Mescid-i Nebî’nin içinde bulunur. Buraya ulaşmak için İstanbul üzerinde uçak ile ilk önce Mekke’ye gidip daha sonra karayolu ile Medine şehrine ulaşabilirsiniz.

Peygamberimizin defnedildiği kabrin adı nedir?

Peygamber efendimizin kabri bulunduğu yere Ravza-i Mutahhara denir. Ravza-i Mutahhara Arapça’da Cennet bahçesi anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimizin kabri ile Minver arasındaki alana Ravza-i Mutahhara deniliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz