Preseren Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?- 
Preseren Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?- 

Preseren Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?– Slovenya ülkesinin başkenti Ljubljana’da yer alan Preseren Meydanı, mutlaka gezilip görülmesi gereken şehrin ana meydanıdır.

Bu meydan ismini Dr. France Preseren’den almıştır. Meydan oldukça geniştir. Şehrin nabzı adeta bu meydanda atmaktadır. Meydan üzerinde yıl boyunca birçok etkinlik ve organizasyon düzenlenmektedir. Üçlü Köprü çıkışında, Eski Şehir bölgesi tarafındaki kısmım oldukça canlı ve hareketlidir.

Şehrin sosyal hayatı gözlemlemek ve fotoğraf çekemek için oldukça harika bir ortama sahiptir. Meydanın ortasında şair Dr. France Preseren heykeli bulunur. Bunun dışında meydan üzerinde veya çevresinde Fransız Kilisesi, Ulusal Kütüphane, Zale Mezarlığı, Üçlü Köprü, Ejderha Köprüsü ve Tivoli Parkı bulunur. Bu meydanı gezip ziyaret ederseniz şehrin büyük kısmını gezip tozmuş oluyorsunuz.

Preseren Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Preseren Meydanı, Slovenya ülkesinin başkenti Ljubljana merkezinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Şehir merkezine gelmeniz yeterlidir. Şehrin her tarafından merkeze gelen araçlar bulunur. Bu araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Ljubljana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Slovenya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Slovenya’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Slovenya Nerede?
 5. Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Sacrario dei Caduti di Caporetto
 7. Celje Şatosu
 8. Aziz George’un Parish Kilisesi
 9. Piran Şehir Surları
 10. Tartini Meydanı
 11. Aziz Nikolas Katedrali
 12. Ljubljana Kalesi
 13. Preseren Meydanı
 14. Üçlü Köprü(Triple Bridge)
 15. Predjama Sarayı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here