Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı)
Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı)

Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı) Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap mahiyetinde bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ile birlikte merak ettiğiniz tüm sorular cevap bulursunuz.

Başkent Lizbon’un Sintra bölgesinde yer alan Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı), 1900-1912 yılları arasında inşa edilen renkli bir tarihi saraydır. İlk inşa edildiği zaman tüccarlar tarafında yerleşim yeri olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra bir İtalyan mimar tarafında restore edilip ziyaretçiler açılmıştır. 1998 yıllında müze olarak hizmette açılmıştır.

1998 yıllından bugüne çok sayıda turist akın etmektedir. Sarayı asıl özel kılan bahçesidir. Bahçede çok değişik kuyular bulunur. Bu kuyularda su bulunmuyor. Sadece belirli zamanlarda burada tören yapılmaktadır. Kuyu yaklaşık 27 metre uzunluğundadır. Oldukça ilginç ve renkli bu yapı mutlaka ziyaret edilmelidir.

Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı) Nerede, Nasıl Gidilir?

Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı), Başkent Lizbon’un Sintra bölgesinde bulunur.  Rossio tren istasyonunda bulunan trene binip yaklaşık 45 dakika sonra Sintra tren istasyonunda olursunuz. Tren istasyonunda yaklaşık 5 dakika yürüyerek şehir meydanına ulaşırsınız.

Göz At;

 1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
 3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
 4. Portekiz Nerede?
 5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Lizbon Gece Hayatı
 8. Lizbon Gezilecek Yerler
 9. Mesih Manastırı
 10. Pena Sarayı
 11. Regaliera sarayı
 12. Keşifler Anıtı
 13. São Jorge Kalesi
 14. Ticaret Meydanı
 15. Jeronimos Manastırı
 16. Sintra Gezi Rehberi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz