Sintra Gezi Rehberi
Sintra Gezi Rehberi

Sintra, Portekiz’in güneybatısında, Lizbon Bölgesinde yer alan bir tarihi kasabadır. Burada yaklaşık 377 bin kişi yaşamaktadır. Her yıl çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilen tarihi bir bölgedir.

Sintra bölgesinde gezilip görülecek çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri liste halinde size sunmak isterim. Şöyle ki;

Sintra Gezilecek Yerler

1.Pena Sarayı( Palace de Pena): Sintra, ünlü Pena Sarayı, Almanya’nın Neuschwanstein’ı anımsatan fantastik bir kaledir. 1800’lü yılların ortalarında inşa edilmiş ve Portekiz kraliyet ailesinin yazlık dinlenme yeri olarak hizmet veren Pena’nın Sarayı, egzotik ağaçlar, bitkiler ve çiçekler içeren ormanlık parklarla çevrilidir. Bu saray 1995 yıllında UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunur.

2.Quinta de Regaleira (Regaliera sarayı): Sintra kent merkezinde bulunan bu yapı, 1697 yıllında inşa edilmiştir. İlk inşa edildiği zaman tüccarlar tarafında yerleşim yeri olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra bir İtalyan mimar tarafında restore edilip ziyaretçiler açılmıştır. 1998 yıllından bugüne çok sayıda turist akın etmektedir. Sarayı asıl özel kılan bahçesidir. Bahçede çok değişik kuyular bulunur. Bu kuyularda su bulunmuyor. Sadece belirli zamanlarda burada tören yapılmaktadır. Kuyu yaklaşık 27 metre uzunluğundadır.

3.Monserrate Sarayı: Sintra’da bulunan bu yapı, şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıktadır. Harika bir mimari tarzda inşa edilen bu saray küçük aynı zamanda şirin bir yer olup her yıl çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Özellikle bahçesi dikkat çekicidir.

4.Cabo de roca(Roca Burnu): Roca Burnu, Avrupa’nın en batı ucu olarak bilinir. Sintra bölgesinde bulunan bu yapı görülmeye değerdir. Atlantik okyanusunun uçsuz bucaksız görüntüsü ve kayalara vuran dalga sesleri ile gezinize renk katacaktır. Burası 15. yüzyıla kadar dünyanın sonu olarak bilinirmiş.

Sintra Nerede, Nasıl Gidilir?

Sintra, Başkent Lizbon’un başkentinde yer alan tarihi bir bölgedir. Rossio tren istasyonunda bulunan trene binip yaklaşık 45 dakika sonra Sintra tren istasyonunda olursunuz. Tren istasyonunda yaklaşık 5 dakika yürüyerek şehir meydanına ulaşırsınız.

Göz At;

 1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
 3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
 4. Portekiz Nerede?
 5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Lizbon Gece Hayatı
 8. Lizbon Gezilecek Yerler
 9. Mesih Manastırı
 10. Pena Sarayı
 11. Regaliera sarayı
 12. Keşifler Anıtı
 13. São Jorge Kalesi
 14. Ticaret Meydanı
 15. Jeronimos Manastırı
 16. Sintra Gezi Rehberi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here