Balıkesir Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Balıkesir ili, Ayvalık ilçe sınırında bulunan Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi, Rum Ortodoks cemaati tarafından, 1873 yılında inşa edilmiştir.

Taksiyarhis Kilisesi, Ayvalık’ın en eski kilisesidir. Dünyanın en büyük çanına sahip bu kilise; iç mimarisinde yer alan freskler ve oyma süsler ile ihtişamlı bir işçiliğe sahip. Günümüzde anıt müzesi olarak kullanılan bu kilise ihtişamlı tarihi yapısı ile görülmeye değer eserlerdendir. 1927-1928 yılları arasında camiye çevrilmiş. 1947 yıllında depremde büyük zarar görmüştür. 2011 yıllında restore edilmiştir. 2014 yıllında ise  Rahmi Koç Müzesi olarak hizmete açılmıştır. Müzede harika oyuncaklar ve maketler sergilenmektedir. Buna benzer örnekler İstanbul ve Ankara’da bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Nerede?

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesinde bulunur.

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için Ayvalık ilçesine gelip burada toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilir. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Ziyaret Saatleri

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri şöyledir. 1 Ekim – 31 Mart 10:00 – 17:00, 1 Nisan – 30 Eylül 10:00 – 19:00

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Giriş Ücreti

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi Giriş Ücreti Tam: 5 TL, Öğrenci: 2 TL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz