Rize Nerede
Rize Nerede

Rize Nerede? ve Rize Hangi Bölgede? Ülkemizde tartışmasız en fazla oksijen oranı olan şehirlerden birisi olan Rize, Karadeniz bölgesinin Doğu tarafında, yani Doğu Karadeniz’de yer almaktadır.

Rize Hangi Bölgededir?

Rize ilimiz yukarında belirttiğimiz gibi Karadeniz bölgesindedir. Yıl boyunca yağış almasından dolayı yeşili bol bir şehirdir. Pokut ve Ayder gibi ünlü yaylaların yanı sıra, Anzer Balı ve Fırtına deresi gibi herkesin bildiği lokasyonlara sahiptir.

Göz at ;

  1. Rize Gezilecek Yerler
  2. Rize Gece Hayatı
  3. Rize’de Gezilecek 10 Yer
  4. Rize Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
  5. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  6. Ayder Yaylası
  7. Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları
  8. Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
  9. Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları
  10. Rize Nerede?

Yeşilin her tarafı sardığı bu güzel şehir hakkında Evliya Çelebi bile seyahatnamesinde bahsetmiştir. Bunun yanı sıra şehir merkezindeki Atatürk evi ve hafif dış taraftaki Taş Köprüde çok önemli gezilecek yerler arasındadır.

Şehirde Rafting yapabileceğiniz azgın nehirler olduğu gibi Kaçkar milli parkında oksijenin doruklarına çıkabilirsiniz. Kalacak yer açısından ise çok sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Çünkü şehir merkezinde ve turistik ilçelerinde pek çok otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: Rize Gezilecek Yerler

Rize Komşu İlleri

Rize kentimize komşu iller ise Ardahan, Trabzon, Bayburt ve Erzurum kentleridir. Son olarak, Rize-Erzurum arasındaki kara yolunun kış aylarında zaman zaman kapandığını belirtmek istiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here