gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Romanya Nerededir? – Romanya Orta Avrupa’da yer alan bir Avrupa ülkesidir. Romanya ülkesinin doğusunda Karadeniz, güneyinde Bulgaristan, güneybatısında Sırbistan, kuzeyinde ve kuzeydoğusunda Ukrayna, kuzeydoğusunda Moldova, kuzeybatısında Macaristan bulunmaktadır.

Romanya Nerededir?

Köklü bir geçmişe sahip olan Romanya Avrupa Birliği’nin en büyük 9. Ülkesi olma özelliğine sahiptir. Romanya eyaletler, kentler ve komünlerden oluşmaktadır. 9 bölgeye ayrılmış olan Romanya’nın başkenti Bükreş şehridir. Bükreş şehri aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Romanya ülkesinin resmi dili Rumence’dir. Ayrıca ülkede Macarca, Almanca, İngilizce ve Fransızca Dilleri de konuşulmaktadır.

Romanya’da Gezilecek 15 Yer

Seküler bir devlet olan Romanya ülke halkının büyük bir çoğunluğunu Roman Ortodoksları oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Rumen leyidir. Tipik bir kara iklimine sahip olan Romanya her mevsim ziyaret edilebilir.

Göz at ;

  1. Bükreş Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Bükreş Gezilecek Yerler
  3. Bükreş Gece Hayatı
  4. Romanya’da Gezilecek 15 Yer
  5. Romanya’nın Kaybolan kenti Geamana
  6. Romanya Nerede?
  7. Romanya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  8. Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Romanya vize isteyen ülkeler arasındadır. Romanya ülkesinin başkenti olan Bükreş şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here