Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Samsun kent merkezde bulunan Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, inşaatına 1976 yıllında başlanmış ve  19 Mayıs 1981 günü ziyarete açılmıştır.

Samsun ve çevresinde bulunan antik kentlerden çıkarılan Kalkolitik, İlk Tunç, Hitit, Hellenistik, Roma ve Osmanlı Dönemlerine ait birçok tarihi yapının sergilendiği harika bir müzedir. Bu müze de en çok dikkat çeken  koleksiyonu Amisos antik kenti buluntuları ve bu antik kentin bir odasında bulunan Amisos hazinesidir. Bunun dışında yine birçok yöresel eşya bulunur. Buraya gelip şehrin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Samsun’a yolunuz düşerse buraya uğramadan geri dönmeyiniz.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Nerede?

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Samsun kent merkezine bağlı Kale Mahallesi, 19 Mayıs Bulvarı üzerinde bulunur.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Nasıl Gidilir?

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne şahsi aracınızla 100.yıl bulvarı ve 19 Mayıs Bulvarı üzerinde takip ederek ulaşabilirsiniz. Yine otogardan merkeze gelen servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehrin her noktasında toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Ziyaret Saatleri

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Yaz aylarında 19:00’a kadar açık kalmaktadır.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Giriş Ücreti 5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here