Şapel Köprüsü
Şapel Köprüsü

Kapell Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir?– İsviçre’nin Luzern şehrinde, Aare Nehri’nin kollarından Reuss Nehri’nin üzerinde yer alan Şapel Köprüsü veya diğer adıyla Kapell Köprüsü; 1333 yıllında hizmette açılan muazzam bir ahşap köprüdür.

İsviçre, Alplerin ortasında bulunan ve ziyaretçileri için neredeyse 360 derecelik bir görüntü veren küçük bir ülkedir. Ülke daha çok huzur ve mutluluk ülkesi olarak bilinmektedir. Herkesin yaşamak için hayal ettiği bir ülkedir. Yaşamasa bile hayatı boyunca bir kez olsun gezip görmek için buraya gelmelidir.

İşte bu ülkeye geldiğinde ilk ziyaret etmesi gereken noktalardan biri de hiç şüphesiz Şapel Köprüsü veya diğer adıyla Kapell Köprüsü’dür. İsviçre’de en çok fotoğraflandığı söylenen 14. yüzyıldan kalma Şapel Köprüsü ile popülerdir.

Köprü ilk olarak şehri savunmak amacı ile inşa edilmiştir. 17. yüzyılda  Luzern şehrin tarihini anlatan tablolar çizildi. Daha 1993 yıllında çıkan yangın sonucunda bu tabloların çoğu zarar gördü. Günümüzde bu tabloların yenisi yapıldı.

Buraya yolunuz düşerse Şehir hayatı, göl ve dağlar. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Luzern şehriniz ziyaret edip bu muazzam köprüyü ziyaret edin. Köprü üzerinde mutlaka fotoğraf çektirin.

Şapel Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir?

Şapel Köprüsü veya diğer adıyla Kapell Köprüsü,  İsviçre’nin Luzern şehrinde bulunur. Buraya ulaşmak için ülkemizde direk uçuş bulunmuyor. Buraya gitmek için ilk önce İstanbul veya Antalya şehirlerinden kalkan uçaklarla Zürih Havaalanına gitmeniz burada trenle yaklaşık 1 saatte Luzern şehrine ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsviçre’de Gezilecek 10 Yer
 3. İsviçre Nerede?
 4. İsviçre’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. İsviçre’deki bu köye taşınana 70 bin dolar verilecek
 7. Jet d’eau
 8. St. Ursen Cathedral
 9. Chillon Şatosu
 10. Şapel Köprüsü
 11. Titlis Köprüsü
 12. Basel Manastırı
 13. Santa Maria Degli Angioli Kilisesi
 14. Lucerne Aslan Heykeli
 15. Abbey Kütüphanesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here