Selendi

Selendi Manisa iline bağlı bir ilçedir. Selendi ilçesi Manisa il merkezine 158 km uzaklıkta yer almaktadır. Selendi ilçesi Gediz ırmağına dökülen Selendi Çayı kenarında kurulmuş küçük, şirin bir ilçedir. Dokumacılığı ile ön plana çıkan Selendi ilçesi el sanatları ve dokumaları görülmeye değer. Selendi ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Selendi Gezilecek Yerler

Karaselendi Köyü: Selendi ilçe merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Kraselendi Köyü Lidya döneminden beri yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Köy içinde lidya ve Bizans Dönemine ait tarihi yapılar bulunmaktadır. Lidyalılar Döneminde M.Ö. 7. Yüzyılda yerleşim yeri kurulmuş ve Selendos adı ile anılmıştır. Bu köy merkezinde Lidya ve Bizans Dönemine ait madeni paralar ve şamdanlıklar bulunmaktadır. Bunların dışında Bizans Dönemine ait taş anıtı, dikili taş ve birkaç mağara yer almaktadır. tarihi zenginliği ile ön plana çıkan Karaselendi Köyünü ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Yelimere Kanyonu : Türkiye’nin henüz keşfedilmemiş güzelliklerinden birisi olan Yelimere Kanyonu, Ege Bölgesinde yer alan Manisa‘nın Selendi ilçesinin Terziler mahallesinde yer almaktadır.

Kınık Köyü Piknik Alanı: Selendi ilçe merkezine 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Selendi ilçesinin tek dinlenme yeri ve piknik alanı olan Kınık Köyü çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bol ağaçlı bir alan Kınık Köyü temiz ve bol oksijenli havası ile dikkat çekmektedir. Selendi ilçe ziyaretinizde Kınık Köyünü ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

1-Manisa Gezi Rehberi

2-Manisa’da Gezilecek 10 Yer

3-Manisa Gece Hayatı

4-Manisa Otelleri ve Manisa Otel Fiyatları

Selendi Haritası
Selendi Nerede
Selendi

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz