SEO Uyumlu Makale Nedir, Nasıl Yazılır?
SEO Uyumlu Makale Nedir, Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nedir, Nasıl Yazılır? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı yazmaya karar verdik. Umarım bu yazı ile merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz. Bunun dışında merak ettiğiniz sorular olursa yorum kısmında bize ulaştırabilirsiniz. Bu yazıyı soru cevap şeklinde yaparak daha anlaşılır hale getirmeyi planlıyoruz. Umarım beğenirsiniz.

10 liradan başlayan uygun fiyatlarla özgün seo uyumlu makale hizmeti SadeceOn’da! Makalelerin özgün olması siteniz için çok önemlidir, sitenize faydalı çalışmalar yaptıra bilmeniz için SadeceOn sizlere en profesyonel makale yazarlarını sunuyor. Alanında uzman ve tecrübeli makale yazarlarımız dilediğiniz kadar makaleyi dilediğiniz anahtar kelimeler ile sizin için hazırlıyor. Siz de benzersiz makale hizmeti almanın tadını çıkarın!

1-SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO, İnternet arama motorlarında sayfaların veya sitelerin en üst noktaya çıkarmak için yapılan çalışmalardır. Seo kelimesinin anlamı tam olarak “Arama Motoru Optimizasyonu”dur.

Bilindiği üzere teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Özelden ülkemiz üzerinde örnekleyecek olursak her bir bireyin mutlaka bilgisayarı ya da akılı telefonu bulunur. Bunlar sayesinde İnternet’te çok rahat erişim sağlayabiliyor. Artık herkes alışveriş, yeme-içme ve alışveriş gibi ihtiyaçları bile İnternet üzerinde sağlamak istiyor. Bu nedenle İnternet dünyası da her geçen gün daha da ihtiyaç hale gelmektedir.

İnsanların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla birçok kişi site veya sayfa açmaktadır. Fakat açılan bu siteler çoğu zaman sonu hüsranla bitmektedir. Nedeni ise tam olarak SEO Uyumlu makale kurallarına uyulmamasıdır. Zaman zaman SEO uyumlu makale tercüme süreçlerinde, profesyonel destek almak daha doğru olabilir.

Tabiri caiz ise arama motoru Google’nin gözüne girmemektedir. Peki SEO Uyumlu Makale nasıl yazılır sorusu akla gelmektedir. İşte şimdi 2. soruya geçebiliriz. Çünkü bu sorunun cevabı orada.

2-SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Arama motorlarının dikkatini çekebilmek ya da başka bir tabirle Google’nin gözüne girmek için Sayfa veya siteniz kaliteli bir içeriğe sahip olması gerekir. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcı sayfanızda zaman geçirmesi gerekir. İşte bundan dolayı SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ve bu makale yazılırken nelere dikkat edilir sorusu için sizler için derlediğimiz bilgileri maddeler halinde anlatmak istedik. Şöyle ki;

 1. Yazdığınız makale kesinlikle özgün olmalıdır.(Kopyala yapıştır olmamalı)
 2. Yazdığınız makale içinde Anahtar kelimeler bulunmalıdır. Kullanıcılar bu yazıyı hangi kelimelerle aradığını iyi bilmelisiniz. Bu kelimeleri gereken yerlerde kullanmalısınız.
 3. Çalıştığınız alan üzerindeki rakiplerinizi analiz etmeniz gerekecek. Bunun içinde yarıştığınız kişileri tanıyıp tabiri caiz ise onlarla o şekilde savaşmalısınız.
 4. Yazdığınız yaz kaç kelimeden oluşuyor. Bu çok önemli. Örneğin 500 kelimelik özgün bir yazıyı tüm arama motorları sever. Fakat sizin sadece arama motorları değil aynı zamanda kullanıcı gözüne de girmeniz gerekir. Çoğu zaman uzun yazılar bize sıkıcı gelir. Bu nedenle yazılarınız 300-600 arasında özgün bir yazı olmalıdır.
 5. Yazılarınızda mutlaka resim, video veya Infografikler eklemelisiniz. Kullanıcılar böyle sitelerde daha çok zaman geçirebiliyor.
 6. Yazınızın İçeriği SEO’ya Uygun olduğu kadar birde anlamlı olmalıdır.
 7. Yazdığınız yazılar güncel bilgiler içermeli ve aynı zamanda kullanıcı çekebilmelidir.
 8. Yazıya başlıklar eklerken mutlaka H1 etiketini kullanmalısınız. Daha sonra açıklama ve alt başlıklar için H2, H3, H4 ve H5 gibi etiketler kullanabilirsiniz.
 9. İçerik başlığında Anahtar kelimenin tamamı veya bir kısmı mutlaka bulunmalı, Başlık en az 66 karakteri geçmemeli ve en az 3 kelimeden meydana gelmelidir.
 10. Açıklama bölümünde mutlaka anahtar kelimeye yer verilmelidir ve 160 karakteri geçmemelidir.
 11. Makalenizde yazım hataları ve tekrarlardan kaçınmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here