gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sierra Leone Nerededir? – Sierra Leone Batı Afrika’da yer alan Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir ülkedir. Sierra Leone aslanlı dağlar anlamına gelmektedir. Ülkede çok miktarda aslan bulunmasından dolayı Portekizliler tarafından bu ismi almıştır.

Sierra Leone Nerededir?

Sierra Leone Ülkesi kuzeydoğuda Gine, güneydoğuda Liberya, güneybatıda ise Atlas Okyanusu ile çizilmiştir. Sierra Leone Ülkesi başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. Ülke 3 eyalet ve 1 bölgeden oluşmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Atlas Okyanusu kenarında kurulmuş olan Freetown şehridir. Sierra Leone ülkesinin resmi dili İngilizcedir.

Göz at ;

  1. Freetown Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Sierra Leone’de Gezilecek 10 Yer
  3. Sierra Leone’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Sierra Leone Nerede?
  5. Sierra Leone Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkede İngilizce dışında Krio, Mende ve Temne dilleri de konuşulmaktadır. Sierra Leone ülke nufüsünun yüzde 77’sini Müslümanlar, yüzde 21’ini Hristiyanlar, yüzde ikisini ise yerel inançlara inananlar oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Leonedir. Tropikal bir iklime sahip olan Sierra Leone ülkesinde ülke sıcak ve nemlidir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun tarih kasım ayıdır. Sierra Leone vize isteyen ülkeler arasındadır. Sierra Leone ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here