gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Okulların tatil edilmesine günler kala gözler tatil beldelerine çevrildi. Okulların tatil olmasıyla birlikte öğrenciler kadar ebeveynlerde heyecanlıdır. Çünkü yoğun iş stresinden bunalan yetişkinler de tatili dört gözle bekliyorlar. Tabi çocuklarınıza karne hediyesi olarak da bir tatil sunmanız onları gelecek dönem ve hayat tecrübelerine büyük katkı sunacaktır. İşte siz değerli okurlarımıza 15 tatilde çocuklarınızla birlikte yurt içinde  gidebileceğiniz 10 gözde yer seçtik. Umarım beğenirsiniz. İşte o yerler…

1-İzmir Uzay Kampı

Uzay Kampı Türkiye, İzmir’in Gaziemir ilçesine bağlı  Zafer Mahallesi, Akçay Caddesi üzerinde bulunur. Adnan Menderes Havalimanına oldukça yakın bir konumda bulunur. Burada 7-15 yaş grubundaki çocukları bilim ve teknoloji alanlarında bilgilendirip onlara eğlenceli bir alan sunmaktadır. Burada çocuklar için çeşitli gezi ve kursalar düzenlenmektedir. Burada çocuklar çocuklar hem eğleniyor hem de uzay deneyimi yaşıyor. İmkanı olan her anne baba çocuğunu buraya mutlaka götürmelidir.

2-Batı Karadeniz

Bilindiği üzere Batı Karadeniz bölümü denilince akla Milli parklar, yemyeşil yaylalar, Doğayla iç içe kamplar, Denize sıfır bisiklet rotları, temiz hava, tarihi ve turistik yerler akla gelir. Bu nedenle çocuklarınızla birlikte Batı Karadeniz yolunu tutup buradaki güzellikleri birlikte keşfetmeye gidin. Çoruh Nehrinde Rafting, Amasra’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme, Bartın turu ve Küre Dağları Milli Parkında kamp yapma gibi alternatifler düşünebilirsiniz. Şehir stresinden uzaklaşıp harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada huzur bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

3-Şirince

Şirince
Şirince

Şirince,  İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Buraya genelde ilkbahar ve yaz aylarında gidilir. Fakat kış aylarında da harika bir renk cümbüşüne dönüşür. Burada sessizlik hakim. Kafa dinlemek için bulunmaz bir yerdir. Bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Adı gibi şirin bir yerdir.

4-Eskişehir

İç Anadolu Bölgemizin en harika şehirlerinden biridir. Buraya çocuklarınızla birlikte gidip hep eğlenip hem de birçok şey hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin Venedik’i olarak bilinir. Burada Tekne turundan tutun müzelerine kadar her şey mükemmeldir. Gece ayrı gündüz ayrı bir heyecan taşıyan bu şehre mutlaka uğrayın derim. Buraya gittiğinizde mutlaka Eskişehir Bilim Deneyi merkezine uğrayıp buradaki gezilere katılın.

5-Yedigöller

Ülkemizde en çok tercih edilen bir gezi rotası da Yedigöller’dir.Bolu il sınırları içinde yer almaktadır. Yedigöller Bolu il merkezine  42 km uzaklıkta bulunmaktadır. Doğayla iç içe bir yerde konumlanan bu göl, ailece gidip görülmesi gereken bir yerdir. Burada kamp kurabilir. sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfini burada yaşayabilirsiniz.

6-Uludağ Kayak Merkezi

Bursa il sınırları içerisinde bulunan Uludağ, Kışın en çok tercih edilen kayak merkezidir. Buraya kış aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist akın eder. Buraya çocuklarınızla birlikte gidip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Hem kar tatili hem de kültür gezisi yapabilirsiniz. Burada sevdiklerinizle kayak keyfini doyumsuzca yaşayabilirsiniz. Ayrıca Bursa’nın Mudanya ve Tirilye tatil yerlerini de gezebilirsiniz.

7-Kaplıcalar

Ülkemizin kaplıcalar yönünde zengin olduğunu biliyoruz. Ülkemizin birçok şehrinde kaplıca suların bulunduğunu biliyor musunuz. Özellikle Afyon, Yalova ve Kütahya şehirlerimizdeki kaplıcalar oldukça popülerdir. Kaplıcalar ya diğer ismiyle Sağlı turizmi; kayak tatiline alternatif olabilecek bir turizm sektörüdür. Özellikle Afyon ve Kütahya illerimizde bulunan kaplıca otellerinde harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada bulanan kaplıca suları şifa dağıtmaktadır.

8-Kapadokya

Nevşehir ilimizin Kapadokya bölgesinde bulunan Balonlara binip gözyüzünde süzülmeye ne dersiniz. Her mevsim farklı bir güzelliği bulunan Kapadokya kışında tatilcilere kapılarını açmaktadır. Burada oluşan doğal güzellikleri havada izleyebilirsiniz. Özellikle karın yağmasıyla birlikte burada harika manzaralar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca burada bulunan yeraltı şehirleri gezip mağara otellerinde konaklayabilirsiniz. Çocuklarınızla buraya gelip harika bir tatil keyfini yaşatabilirsiniz.

9-Bozcaada

Türkiye’nin 3. büyük adası olan ve Ege Denizinin kuzeyinde yer alan Bozcaada Çanakkale’ye bağlı bir adadır. Bölgenin en önemli turizm bölgesi yeri olan Bozcaada doğal güzelliği yanı sıra tarihi kalıntıları ile de ön plana çıkmaktadır. Adanın tertemiz havası ve renk renk cafeler, dükkanlar, restoranlar… çiçeklerle dolu sokaklarıyla huzur bulacağınız bir yerdir. Daracık sokaklarında sevdiklerinizle birlikte harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Rum Mahallesinden bulunan evleri görüp hayran kalmamanız mümkün değildir. Bu ada her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmektedir. O zaman kışın bu adanın güzelliğini görmek için çocuğunuzu alıp buraya gelin derim.

10-Maşukiye

Kocaeli iline bağlı bir belde olan Maşukiye konumu itibariyle bölgenin en dikkat çeken turizm yerlerindendir. Sapanca Gölü’nün kıyısında Kartepe’nin eteklerinde yer alan Maşukiye her mevsim farklı güzellikler sunar. Doğal güzelliği ile görsel bir şölen sunan Maşukiye beldesinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Maşukiye beldesinde Kirazlı Yaylasını, Aygır Deresini ve Kartepe Kayak Merkezini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Özellikle Maşukiye Beldesi kış mevsiminde Kartepe Kayak merkezinden dolayı sürekli ziyaret edilmektedir. Buraya çocuklarınızla gelip unutamayacağınız bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here