Tekirdağ Nerede
Tekirdağ Nerede

Tekirdağ Nerededir? ve Tekirdağ Hangi Bölgede? Tekirdağ kenti, Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olup, Marmara bölgesinde bulunmakta ve önemli bir geçiş noktası üzerindedir.

Tekirdağ Hangi Bölgede?

Tekirdağ yukarıda yazdığımız gibi Marmara bölgesindedir. Yaklaşık olarak 1 milyona yakın bir nüfusu vardır ve özellikle sanayi ve endüstri alanında hayli gelişmiştir.

Göz at ;

  1. Tekirdağ Gezilecek Yerler
  2. Tekirdağ’da Gezilecek 10 Yer
  3. Tekirdağ Gece Hayatı
  4. Tekirdağ Otelleri ve Tekirdağ otel fiyatları
  5. Tekirdağ Hangi Bölgede, Nereye Bağlı ve Nüfusu
  6. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  7. Çerkezköy Gezilecek Yerler
  8. Çerkezköy Otelleri ve Çerkezköy Otel Fiyatları
  9. Tekirdağ Nerede?
  10. Tekirdağ Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Marmara denizine güzel kumsalları olan ve genellikle çerkes Türklerinin yaşadığı bu kent, her ne kadar İstanbul’a yakın olması nedeniyle etkilenmişse de, kendi başına adından bahsetmeyi de başarmıştır. Özellikle şehir merkezinde bulunan Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi, Lunapark, tarihi beş evler ve Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gibi önemli gezilecek noktaları vardır. Zaten sitemizde sizler için ‘Tekirdağ Gezilecek Yerler‘ adından çok önemli bir kaynak niteliğinde yazı paylaşmıştık. Mutlaka onu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tekirdağ Komşu İller

Tekirdağ şehri, İstanbul, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli gibi şehirlerin tam arasında yer almaktadır. Bundan dolayı kent merkezine her türlü ulaşım imkanı bulunmaktadır. İstanbul Esenler otogarından Tekirdağ merkeze giden pek çok araç bulabilirsiniz. İstanbul-Tekirdağ arası 150 km olup normalde 2.5 saat sürmesi beklenen Otobüs seferleri, çoğu zaman İstanbul trafiği yüzünden 2 katına kadar çıkabilmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz